"Nie warto zakładać z góry, że się nie da rady"

OK / 2016-01-14

W grudniu ubiegłego roku zdobyła nagrodę za objawienie roku, a jeszcze niedawno wahała się czy rugby na pewno jest dla niej. Ciężko uwierzyć w taką historię, ale ona wydarzyła się naprawdę, a jej bohaterką jest Aleksandra Nowak - obecnie jedna z czołowych zawodniczek, która kiedyś z ciekawości przyszła na nabór do Rugby Clubu Częstochowa.

Ola do żeńskiej sekcji RCC trafiła, jak sama mówi, przypadkiem. Niecałe półtora roku temu, nie wiedząc o rugby nic, zdecydowała się przyjść na nabór i spróbować swoich sił. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dziś nie wyobraża sobie swojego życia bez tego sportu i drużyny.

„Była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Rugby totalnie odmieniło moje życie i jest jego nieodłączną częścią. Dzięki treningom znacznie poprawiła się moja sprawność fizyczna, a co za tym idzie mam dobre samopoczucie i mnóstwo energii. Dodatkowo rugby nauczyło mnie samodyscypliny oraz wytrwałości, a także dodało pewności siebie.” wspomina Ola.

Przychodząc na nabór nie wiedziała, czego się spodziewać, jednak przyznaje, że wiele rzeczy pozytywnie ją zaskoczyło:

„Nie spodziewałam się tak rodzinnej atmosfery jaka panuje w drużynie rugby. Zarówno w sekcji damskiej jak i męskiej. Od razu dostrzegłam przyjacielskie stosunki, jakie są między zawodnikami. Wiem, że zawsze możemy na siebie liczyć, niezależnie od sytuacji.”

Przełomowym momentem w jej sportowym życiu było otrzymanie nagrody za zeszły sezon. Aleksandra została uznana za objawienie roku, co w skrócie oznacza, że jej postęp i ciężka praca na treningach została zauważona i owocowała na turniejach.

„Pomimo tego, iż trenuję dopiero od roku, otrzymałam tak ważna nagrodę. Było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem i przeżyciem, ponieważ kompletnie się tego nie spodziewałam. Jestem bardzo dumna z tego osiągnięcia, ale nie oznacza to, że spoczęłam na laurach. Wręcz przeciwnie, teraz czuję, że muszę dawać z siebie jeszcze więcej, aby nie zawieść dziewczyn z drużyny oraz osób, które uważają, że na tę nagrodę zasłużyłam.”

Niegdyś początkująca, teraz coraz bardziej doświadczona zawodniczka radzi wszystkim wahającym się nad przyjściem na nabór, aby nie zważali na krążące o rugby stereotypy i sami przekonali się czy ten sport jest dla nich:

„Rugby jest sportem dla każdego. Nie warto zakładać z góry, że się nie da rady. Warto przyjść na trening i przekonać się jak wiele rugby odmieni w waszym życiu, a zapewniam, że odmieni.”

Jeśli historia Oli przekonała was, że warto spróbować mimo obaw lub niepewności, zapiszcie się na nabór tutaj

 

Zobacz też

"To był wspaniały okres w moim życiu"

Kto może grać w rugby?

W styczniu nabór do RCC!

Już niedługo...

Nie przegap

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Międzynarodowy turniej rugby we Francji

W dniach 18-19 maja młodzi zawodnicy Rugby Club Częstochowa wzięli udział w prestiżowej, międzynarodowej imprezie - Tournoi Europeen des Escoles de Rugby w Bethune, w północnej Francji. Był to już drugi wyjazd na tego typu zawody, ale pierwszy zorganizowany samodzielnie przez RCC -...

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.