Częstochowianie w lublinieckim "Maratonie"

Tomasz Ociepa / 2009-02-07

Pierwszy miesiąc przygotowań do rundy wiosennej nasza drużyna wykorzystała na treningi biegowe. Na zakończenie tego etapu makrocyklu, część zawodników z częstochowskiej bieżni przeniosła się do Lublińca, by w ramach treningu uczestniczyć tam w jednej z edycji "Maratonu na raty".

Dość skromna, sześcioosobowa reprezentacja RC Częstochowa rywalizowała w biegu na 6 km, na które składały się 3 okrążenia trasy poprowadzonej leśnymi ścieżkami. W naszej ekipie najlepszym rezultatem pochwalić się może Tomasz Szymczyk, który z czasem 28 min 10 s zajął 20. miejsce w stawce 53 uczestników. Warto wspomnieć, że dla tego zawodnika udział w takich wyścigach to nic nowego, gdyż wielokrotnie uczestniczył już w podobnych zawodach organizowanych przez kluby biegowe w regionie.

Zawodnicy RC Częstochowa już po ukończeniu 6-kilometrowego biegu.Od lewej Ociepa, Konefał, Krzypkowski, Skowron, Mitek, Szymczyk

Wyścig stanowił kolejny etap cotygodniowego "Maratonu na raty", którego ideą jest przebiegnięcie symbolicznych 42 km w siedmiu odcinkach. Błoto oraz topniejący śnieg nie pomagał w rywalizacji, jednak te niesprzyjające warunki podkreślały hart ducha i zacięcie biegaczy, po których widać było, że udział w biegu stanowi dla nich czystą przyjemność. Dla większości był on okazją nie tyle do walki z innymi, co z samym sobą, a sprzyjała temu sympatyczna, rodzinna atmosfera panująca między organizatorami i uczestnikami. Choć klasyfikacja pełniła głównie rolę formalności, podajemy czasy oraz miejsca zawodników RC Częstochowa oraz trójki "medalistów":

1. Kucharczyk Tomasz - WKB Meta Lubliniec 00:22:43
2. Dulski Daniel - WKB Meta Lubliniec 00:23:54
3. Zacharski Damian - Zabiegani Częstochowa - 00:23:55
...
20. Szymczyk Tomasz - Rugby Club Częstochowa - 00:28:10
...
25. Krzypkowski Michał - Rugby Club Częstochowa - 00:29:06
...
36. Mitek Jakub - Rugby Club Częstochowa - 00:30:20
...
39. Ociepa Tomasz - Rugby Club Częstochowa - 00:30:54
...
42. Konefał Dawid - Rugby Club Częstochowa - 00:32:15
...
49. Skowron Kamil - Rugby Club Częstochowa - 00:37:19
...

Pełna klasyfikacja dostępna jest na stronie organizatora, Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" Lubliniec - www.wkbmeta.pl. Można tam także znaleźć informacje o kolejnych etapach "Maratonu" oraz innych biegach, w których udział szczerze polecamy, nie tylko sportowcom!

Zobacz też

Znamy już wiosenne plany rugbistów

Do roboty, panowie!

Rugby "dla zielonych": Szarża

Już niedługo...

Nie przegap

Udany Weekend z Rugby!

To był bardzo udany Weekend z Rugby w Częstochowie. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Kadeci wygrali swój sobotni turniej II ligi. Także młodzicy zwyciężyli w swojej kategorii w niedzielę, a mini żakom i żakom do złota zabrakło naprawdę niewiele i musieli...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.