Częstochowianie w lublinieckim "Maratonie"

Tomasz Ociepa / 2009-02-07

Pierwszy miesiąc przygotowań do rundy wiosennej nasza drużyna wykorzystała na treningi biegowe. Na zakończenie tego etapu makrocyklu, część zawodników z częstochowskiej bieżni przeniosła się do Lublińca, by w ramach treningu uczestniczyć tam w jednej z edycji "Maratonu na raty".

Dość skromna, sześcioosobowa reprezentacja RC Częstochowa rywalizowała w biegu na 6 km, na które składały się 3 okrążenia trasy poprowadzonej leśnymi ścieżkami. W naszej ekipie najlepszym rezultatem pochwalić się może Tomasz Szymczyk, który z czasem 28 min 10 s zajął 20. miejsce w stawce 53 uczestników. Warto wspomnieć, że dla tego zawodnika udział w takich wyścigach to nic nowego, gdyż wielokrotnie uczestniczył już w podobnych zawodach organizowanych przez kluby biegowe w regionie.

Zawodnicy RC Częstochowa już po ukończeniu 6-kilometrowego biegu.Od lewej Ociepa, Konefał, Krzypkowski, Skowron, Mitek, Szymczyk

Wyścig stanowił kolejny etap cotygodniowego "Maratonu na raty", którego ideą jest przebiegnięcie symbolicznych 42 km w siedmiu odcinkach. Błoto oraz topniejący śnieg nie pomagał w rywalizacji, jednak te niesprzyjające warunki podkreślały hart ducha i zacięcie biegaczy, po których widać było, że udział w biegu stanowi dla nich czystą przyjemność. Dla większości był on okazją nie tyle do walki z innymi, co z samym sobą, a sprzyjała temu sympatyczna, rodzinna atmosfera panująca między organizatorami i uczestnikami. Choć klasyfikacja pełniła głównie rolę formalności, podajemy czasy oraz miejsca zawodników RC Częstochowa oraz trójki "medalistów":

1. Kucharczyk Tomasz - WKB Meta Lubliniec 00:22:43
2. Dulski Daniel - WKB Meta Lubliniec 00:23:54
3. Zacharski Damian - Zabiegani Częstochowa - 00:23:55
...
20. Szymczyk Tomasz - Rugby Club Częstochowa - 00:28:10
...
25. Krzypkowski Michał - Rugby Club Częstochowa - 00:29:06
...
36. Mitek Jakub - Rugby Club Częstochowa - 00:30:20
...
39. Ociepa Tomasz - Rugby Club Częstochowa - 00:30:54
...
42. Konefał Dawid - Rugby Club Częstochowa - 00:32:15
...
49. Skowron Kamil - Rugby Club Częstochowa - 00:37:19
...

Pełna klasyfikacja dostępna jest na stronie organizatora, Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" Lubliniec - www.wkbmeta.pl. Można tam także znaleźć informacje o kolejnych etapach "Maratonu" oraz innych biegach, w których udział szczerze polecamy, nie tylko sportowcom!

Zobacz też

Znamy już wiosenne plany rugbistów

Do roboty, panowie!

Rugby "dla zielonych": Szarża

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.