Znamy już wiosenne plany rugbistów

Redakcja / 2009-01-29

Nadchodząca runda będzie zdecydowanie najintensywniejszym okresem w historii Rugby Clubu Częstochowa. W planach są dalsze starty w Polskiej Lidze Rugby 7 oraz Lidze Regionalnej. Jeśli wszytsko potoczy się zgodnie z planem działaczy, nasza drużyna pokaże się na wiosnę publiczności conajmniej 10 występów.

Priorytetem będą zmagania w Lidze Regionalnej, która swój start miała zeszłą jesienią. Naszych zawodników czekają rewanżowe pojedynki z drużynami z grupy Śląsko-Małopolskiej oraz dwa zaległe mecze z jesieni, które nie doszły do skutku z winy naszych przeciwników. Daje to razem sześć pojedynków, sposórd których cztery rozegrane zostaną w Częstochowie. Ich organizacja oraz możliwie duże rozreklamowanie wśród mieszkańcow miasta będzie dla RCC kolejnym ciekawym wyzwaniem.

Rugbiści nie zapomną także o popularnych "siódemkach". Tu celem jest drugi z rzędu awans do finału rozgrywek, choć w tym roku będzie o niego dużo trudniej. Rywalizacja w czołówce bardzo się wyrównała, o awansie realnie może myśleć nawet 12 zespołów, stąd wiele potu na boisku będą musieli zostawić nasi zawodnicy aby powtórzyć sukces z zeszłego roku.

>> Zobacz kalendarz rozgrywek

Zobacz też

Do roboty, panowie!

Rugby "dla zielonych": Szarża

Rugby "dla zielonych": Młyn

Już niedługo...

Nie przegap

Międzynarodowy turniej rugby we Francji

W dniach 18-19 maja młodzi zawodnicy Rugby Club Częstochowa wzięli udział w prestiżowej, międzynarodowej imprezie - Tournoi Europeen des Escoles de Rugby w Bethune, w północnej Francji. Był to już drugi wyjazd na tego typu zawody, ale pierwszy zorganizowany samodzielnie przez RCC -...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2023/2024

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.