Do roboty, panowie!

Tomasz Ociepa / 2008-12-19

Po kilkutygodniowej przerwie, w świąteczno-noworocznym okresie zespół Rugby Club Częstochowa powróci do treningów. W planach są kolejno ćwiczenia na bieżni, sala, i wreszcie tradycyjne treningi na murawie.

W najbliższą niedzielę zawodnicy częstochowskiej drużyny połączą luźny trening ze spotkaniem opłatkowym. Jednak już od następnego tygodnia czeka ich ciężka praca - początkiem cyklu przygotowawczego do wiosennych rozgrywek będzie kształtowanie kondycji, a także szybkości na bieżni stadionu przy ul. Dąbrowskiego. Następnie odbędzie się kilka treningów na sali. - Będziemy tam ćwiczyć głównie wybrane elementy techniki, jako że w takich warunkach trudno jest wprowadzić jakieś konkretne sytuacje meczowe w taki sposób, by przynosiły one pozytywny efekt szkoleniowy - wyjaśnia trener zespołu Mateusz Nowak. Na przełomie lutego i marca, rugbiści powrócą na trawiaste boisko. Nie wiadomo jeszcze do końca, gdzie te spotkania będą się odbywać. - Mam nadzieję, że będziemy mogli swoje treningi w całości odbywać na murawie stadionu lekkoatletycznego, gdyż liczymy na dofinansowanie z Urzędu Miasta, którego przeznaczeniem jest właśnie pokrycie kosztów szkoleniowych. - mówi Nowak. W odwodzie pozostaje jeszcze dotychczasowe boisko ZS im. gen. W. Andersa, jednak nie da się ukryć że brak tam profesjonalnego zaplecza i warunków do gry. Poza tym trudno w nieskończoność korzystać z bezinteresowności władz szkoły, które są przychylnie nastawione do działalności klubów sportowych, udostępniając boisko za darmo, i to nie tylko drużynie RC Częstochowa.

Zbliżający się początek cyklu treningowego jest idealnym momentem na dołączenie do zespołu nowych członków. Dlatego też klub zaprasza i zachęca do rozpoczęcia swojej przygody z rugby właśnie teraz. - Obrany przez nas cykl treningowy nie jest dziełem przypadku, każdy z jego elementów jest niezbędny, by odnaleźć się w trakcie gry na boisku. Technikę ćwiczymy przed rozpoczęciem rudny wiosennej, także jest to w zasadzie jedyny moment, kiedy można wprowadzić do zespołu nowicjuszy. W trakcie sezonu trudniej jest nauczyć kogoś podstaw gry, ponieważ później treningi skupiają się na bardziej zaawansowanych elementach. Otwarte drzwi dla chętnych do gry mamy więc do końca stycznia. Zachęcamy jednak do przyjścia na trening jeszcze wcześniej, kiedy będziemy pracować nad wytrzymałością i szybkością. Bez tych elementów może po prostu brakować sił do wykonywania konkretnych ćwiczeń, a wtedy żaden trening niczego nas nie nauczy. - tłumaczy trener.

Więcej informacji o naborze tutaj.

Zobacz też

Rugby "dla zielonych": Szarża

Rugby "dla zielonych": Młyn

O punkty dopiero na wiosnę?

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.