W bytomskich sparingach brakowało błysku

TO / 2015-10-05

Bardzo wyrównany przebieg miały sobotnie zawody towarzyskie w Bytomiu, które RCC zakończył z trzema zwycięstwami i jedną porażką.

Na Śląsku pojawiło się ostatecznie 5 zespołów. Pierwszym przeciwnikiem częstochowian była ekipa Ciechana. Mimo że w naszej drużynie nie zabrakło błędów i pasywności w obronie, bez większych problemów pokonaliśmy mniej doświadczonych rywali dzięki przyłożeniom Krzysztofa Goli, Mariusza Kapicy i Mateusza Nowaka.

Brak dokładności w grze obronnej naszej drużyny doskonale wykorzystał za to zespół ze Zduńskiej Woli. Grający fizycznie rywale położyli piłkę na polu punktowym dwukrotnie w pierwszej połowie. Nasi zawodnicy po zmianie stron zdołali zdobyć jedno przyłożenie, uruchamiając najpewniejszą broń RCC, czyli indywidualne wejście w linię obrony przeciwnika w wykonaniu Michała Krzypkowskiego. To było jednak za mało by odrobić straty i pierwsza porażka w turnieju stała się faktem. 

Kolejnym rywalem częstochowian była ekipa z Rudy Śląskiej. Spotkanie miało dość wyrównany przebieg, jednak to nasza drużyna częściej znajdowała drogę do pola punktowego. Punkty zdobywali Krzypkowski i Dawid Dróźdż. Wynik mógł być wyższy, bo piłkę za linię przyłożeń doprowadził także Daniel Popczyk, jednak arbiter dopatrzył się podłożenia ręki przez przeciwnika. Również Michał Jureczko zdołał uciec rywalom po skrzydle, ale zakończył swój efektowny rajd przyłożeniem piłki... przed linią przyłożeń. Trzeba zauważyć, że ze względu na namalowanie linii piątego metra linią ciągłą (zamiast przerywanej) był to bardzo powszechny błąd tego dnia, na szczęście nie mający większego wpływu na wyniki zawodów.

Na koniec częstochowianom przyszło zmierzyć się z gospodarzami turnieju. Widoczna była już poprawa w organizacji gry w stosunku do poprzednich spotkań, dzięki czemu nasz zespół potrafił pokazać konsekwencję w grze obronnej, a jednocześnie skuteczność w ataku. Zwycięstwo w tym meczu zapewniły nam przyłożenia Goli, Krzypkowskiego, Nowaka i Jureczki.

Po sparingowych grach nasza drużyna wraca do walki w Pucharze Polski Rugby 7. Najbliższym jej etapem będzie wymagający turniej w Unisławiu (17.10), w którym można spodziewać się najlepszych ekip w tej odmianie rugby w kraju, na czele z drużynami z Trójmiasta. 

 

Wyniki meczów z udziałem RCC:

RCC - Ciechan 26:5

RCC - Zduńska Wola 7:10

RCC - Ruda Śląska 19:10

RCC - Bytom 24:7

 

Klasyfikacja turnieju w Bytomiu:

1. Czarni Bytom

2. RC Częstochowa

3. RC Zduńska Wola

4. Ciechan Rugby

5. Rugby Ruda Śląska

Skład RCC:

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Jakub Antczak  
2. Tomasz Ociepa  
3. Krzysztof Gola
4. Mateusz Nowak
5. Patryk Weżgowiec  
6. Michał Krzypkowski
7. Mariusz Kapica
Rezerwowi
8. Jakub Rokosa  
9. Michał Jureczko
10. Daniel Popczyk  
11. Dawid Dróżdż

Zobacz też

Weekendowe wyjazdy RCC

3. miejsce w turnieju towarzyskim

Dobry początek sezonu

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.