Startuje Puchar Polski Rugby 7

TO / 2015-09-09

W najbliższą niedzielę nasi seniorzy rozpoczną walkę w Pucharze Polski Rugby 7. Inauguracja tych rozgrywek odbędzie się w Sochaczewie.

Tym razem rywalizacji w oficjalnych zawodach nie poprzedziły sparingi, jednak częstochowianie mocno pracowali w okresie przygotowawczym, budując niejako na nowo bazę wytrzymałościową jak i intensywnie pracując nad taktyką, także poprzez wiele wewnętrznych gier.

Przed zbliżającym się sezonem system rozgrywek “siódemkowych” przeszedł kolejną rewolucję i tym razem zrezygnowano z regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski, a ich miejsce zajmie cykl 10 turniejów o Puchar Polski. W każdym z nich wystąpi maksymalnie 12 zespołów (pierwszeństwo będą mieć wcześniej zgłaszane zespoły) podzielonych na cztery grupy. Końcowa klasyfikacja Pucharu zdecyduje o tym, kogo zobaczymy w krajowych mistrzostwach.

W turnieju w Sochaczewie, który będzie pierwszym etapem walki o awans, oprócz częstochowian zobaczymy wiele uznanych marek polskiego rugby, takich jak pierwszy zespół Budowlanych Łódź czy Posnania Poznań. Oprócz nich, do grona faworytów będą zaliczać się z pewnością gospodarze, a także skupiający się wyłącznie na siedmioosobowej odmianie rugby Tytan Gniezno.  

Zobacz też

Flesz tygodnia

Znamy terminarz "siódemek"

Grali nasi wychowankowie

Już niedługo...

XV-lecie RCC

30.06-1.07

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.