Startuje Puchar Polski Rugby 7

TO / 2015-09-09

W najbliższą niedzielę nasi seniorzy rozpoczną walkę w Pucharze Polski Rugby 7. Inauguracja tych rozgrywek odbędzie się w Sochaczewie.

Tym razem rywalizacji w oficjalnych zawodach nie poprzedziły sparingi, jednak częstochowianie mocno pracowali w okresie przygotowawczym, budując niejako na nowo bazę wytrzymałościową jak i intensywnie pracując nad taktyką, także poprzez wiele wewnętrznych gier.

Przed zbliżającym się sezonem system rozgrywek “siódemkowych” przeszedł kolejną rewolucję i tym razem zrezygnowano z regionalnych eliminacji do Mistrzostw Polski, a ich miejsce zajmie cykl 10 turniejów o Puchar Polski. W każdym z nich wystąpi maksymalnie 12 zespołów (pierwszeństwo będą mieć wcześniej zgłaszane zespoły) podzielonych na cztery grupy. Końcowa klasyfikacja Pucharu zdecyduje o tym, kogo zobaczymy w krajowych mistrzostwach.

W turnieju w Sochaczewie, który będzie pierwszym etapem walki o awans, oprócz częstochowian zobaczymy wiele uznanych marek polskiego rugby, takich jak pierwszy zespół Budowlanych Łódź czy Posnania Poznań. Oprócz nich, do grona faworytów będą zaliczać się z pewnością gospodarze, a także skupiający się wyłącznie na siedmioosobowej odmianie rugby Tytan Gniezno.  

Zobacz też

Flesz tygodnia

Znamy terminarz "siódemek"

Grali nasi wychowankowie

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Przekaż 1,5% podatku na Szkółkę Rugby RCC

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.