Otwarty trening - z czym to się je?

OK / 2015-09-03

Wraz z końcem wakacji rugbistki RCC rozpoczęły akcję pt. "Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w Częstochowie". Przez cały miesiąc zapraszają wszystkie chętne dziewczyny do wzięcia udziału w otwartych treningach. Jednak czym tak naprawdę jest trening otwarty? Czego można się spodziewać przychodząc pierwszy raz na stadion?

Na pewno nie należy się niczego obawiać. Zdajemy sobie sprawę, iż rugby nie jest jeszcze na tyle popularnym sportem, aby każdy orientował się w zasadach jego gry. Dlatego nie wymagamy żadnej wiedzy na ten temat, ponieważ i tak wszystkie aspekty będą omawiane stopniowo na każdym treningu. Podczas spotkania nie trzeba również obawiać się o swoją kondycję lub ewentualny brak doświadczenia sportowego. Nikt nie będzie wymagał od debiutanta fenomenalnych wyników na bieżni czy mnóstwa kilogramów na sztandze. Z drugiej strony jeśli masz za sobą jakąś przygodę ze sportem – będzie to dodatkowy atut.

Przyjście na trening do niczego nie zobowiązuje. Otwarty oznacza bezpłatny. To chętni mają zobaczyć czy ta nowa rzecz ich interesuje, ciekawi i sami zadecydować czy chcą z nami zostać na dłużej. W zależności od charakteru spotkania można będzie wziąć udział w zajęciach na bieżni (sprawdzić się na długi dystans, posmakować sprintów lub interwałów), na siłowni (gdzie każdy ciężar można dopasować do swoich możliwości i wszystko robić w swoim tempie) lub stricte na murawie (poznać najbardziej podstawowe elementy rugby takie jak podania, gdyż trzeba się przyzwyczaić do nietypowego, jajowatego kształtu piłki).

Na pewno wiele obaw wśród aspirujących do bycia rugbistkami dziewczyn budzi szarża. Jest to sposób zatrzymania zawodnika z przeciwnej drużyny i czasami może wyglądać groźnie. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują – techniki trzeba nauczyć się krok po kroku i dzięki temu oswoić się z nią. Poza tym w rugby – choć na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne – bardzo ważna jest umiejętność... upadania. Tego też trzeba się nauczyć, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, gdy to nas będą atakować.

Bardziej przekonane? Wszystkie chętne dziewczyny, kobiety i panie zapraszamy do spróbowania nowej rzeczy i dania sobie szansy na zyskanie czegoś bezcennego – pasji.

 

Kontakt
tel.608 503 037
mail: [email protected]

Zobacz też

Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w...

Grali nasi wychowankowie

Znamy terminarz "siódemek"

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.