Grali nasi wychowankowie

DB / 2015-09-01

Zaczynamy nowy cykl, w którym będziemy informować Was, jak zaprezentowali się zawodnicy Rugby Club Częstochowa wypożyczeni do innych klubów. W trwającej rundzie trzech naszych zawodników występuje w rozgrywkach 1-ligowych.

Już w meczu inaugurującym I kolejkę pomiędzy Legią Warszawa, a Budowlanymi Łódź, przeciwko sobie zagrali Maciej Gnych oraz Jakub Jakubczak. Jakubczak zagrał w tym meczu od 1. minuty na środku ataku w drużynie Budowlanych Łódź. Maciej Gnych pojawił się natomiast na boisku w 60. minucie i zagrał na nowej dla siebie pozycji prawego filara młyna. Jak sam mówi, przyczyną takiej decyzji były problemy kadrowe zespołu „wojskowych”. W meczu zdecydowanie lepiej wypadła drużyna ze stolicy, która pokonała rywali z Łodzi 7:24. Nasi zawodnicy nie punktowali.

- Był to dobry mecz mojej drużyny, stworzyliśmy wiele sytuacji, dzięki czemu pokonaliśmy pewnie przeciwnika. Swój występ muszę ocenić przez pryzmat tego, że była to zupełnie nowa pozycja dla mnie i raczej nie planuje tam grać w przyszłości. W kwestii samej oceny, myślę, że zagrałem zadowalająco, uczestniczyłem w bardzo wielu przegrupowaniach, jako pierwszy zawodnik wspierający – podsumował ten mecz Maciej Gnych.

W innym meczu tej kolejki Juvenia Kraków pokonała Rugby Club Ruda Śląska (47:8), ale Michała Markowskiego nie było w składzie drużyny ze Śląska.

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Trzech zawodników RCC wypożyczonych na rundę...

Znamy terminarz "siódemek"

Rugby Tag we współzawodnictwie sportowym...

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.