Znamy terminarz "siódemek"

TO / 2015-08-31

Poznaliśmy już terminarz rozgrywek seniorskich w rugby 7 na rundę jesienną. Cykl Pucharu Polski, będący jednocześnie eliminacjami do krajowych mistrzostw, zawita w ciągu najbliższego półrocza do 5 miast.

Ponieważ tegoroczna formuła nie zakłada podziałów regionalnych, częstochowian czekają nieco dalsze wyjazdy niż było to dotychczas. Nasi rugbiści rozgrywki zaczną się 13 września w Sochaczewie.

Terminarz Pucharu Polski w rugby 7 (runda jesienna):
13.09 - Sochaczew
26.09 - Unisław
04.10 - Sopot
25.10 - Łódź
11.11 - Gniezno

Do rozgrywek zgłosiło się 28 ekip. Oprócz klasyfikacji pucharowej, drużyny będą walczyć o przepustkę do tegorocznych Mistrzostw Polski, które będą się składać z 3 turniejów finałowych. Zagrają w nich wszyscy medaliści z ubiegłego sezonu (Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot i Orkan Sochaczew) oraz 9 pozostałych najwyżej sklasyfikowanych drużyn z Pucharu Polski.

 

Zobacz też

Rugby Tag we współzawodnictwie sportowym...

Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w...

Trzech zawodników RCC wypożyczonych na rundę...

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.