W finale MPS rywale nie pozwolili na zbyt wiele

Daniel Bialik / FNM / 2015-07-11

Na tarczy wrócili nasi zawodnicy z finału Mistrzostw Polski w Gnieźnie. Nie udało się zająć miejsca w pierwszej "dziesiątce", ale dwudniowe zawody były bez wątpienia wartościową lekcją dla naszej młodej drużyny.

Nasi zawodnicy dotarli do Gniezna już w piątek wieczorem, a na pierwszy sobotni mecz na Stadion MOSiR dotarli… spacerem z niedaleko położonego hotelu.

Punktualnie o 12:25 w sobotę sędzia zagwizdał dla nas pierwszy raz, a rywalem na otwarcie byli gospodarze – Tytan Gniezno. Niestety to przeciwnicy lepiej weszli w ten mecz wychodząc do przerwy na prowadzenie trzema przyłożeniami. Początek drugiej połowy był obiecujący – przyłożenie zdobył Michał Krzypkowski, ale już chwilę później nasi zawodnicy musieli stawić czoło przeciwności losu – kontuzji doznał grający trener RCC Mateusz Nowak i nie pojawił się na boisku już ani na chwilę. W meczu do głosu doszli natomiast znowu gospodarze i ostatecznie wygrali mecz zdecydowanie 38:5.

Drugie i trzecie spotkanie miały podobny przebieg – zarówno Ogniwo jak i Orkan były drużynami poza zasięgiem RCC, ale w tym drugim pojedynku w końcu nasi zawodnicy pokazali kawałek dobrego rugby. Choć wynik tego nie oddaje, mecz do początku drugiej połowy miał naprawdę zacięty przebieg. Przyłożenie zdobył w pierwszej połowie Mariusz Kapica, a drugie mógł dołożyć jeszcze po przerwie. Dopiero końcówka okazała się jednostronna, a ostatecznie mecz z Orkanem zakończył się wynikiem 54:4.

W międzyczasie na koncie naszych zawodników zapisane zostało jeszcze zwycięstwo nad Juvenią Kraków, która z nieznanych powodów nie dotarła do Gniezna.

Niedzielę nasi zawodnicy rozpoczęli meczem z Arką Gdynia. Stawką meczu był awans do strefy 5-8. Mimo szczególnej motywacji i początkowej równej walki, to Arkowcy byli zdecydowanie drużyną skuteczniejszą. Jedyne przyłożenie zdobył po raz kolejny Michał Krzypkowski. Mecz zakończył się wynikiem 5:31.

W ostatniej fazie zawodów naszym rugbistom została walka o miejsca 9 - 11. Przeciwnikami były kolejno drużyny z Unisławi i Rudy Śląskiej. I choć w obu meczach nie brakło walki, to widać było gołym okiem że naszej drużynie czegoś brakuje. To rywale tego dnia potrafili iść za ciosem i dowieźć zwycięstwo do końca, a nasi zawodnicy byli skuteczni tylko dzięki pojedynczym zrywom, co ostatecznie zawiodło ich na 11 miejsce w tegorocznym finale Mistrzostw Polski.

>> Komplet wyników

Skład RCC:

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Mariusz Kapica
2. Jakub Sterna  
3. Krzysztof Gola
4. Patryk Weżgowiec  
5. Mateusz Nowak  
6. Michał Krzypkowski
7. Rafał Bednarek
Rezerwowi
8. Tomasz Ociepa  
9. Karol Balsam  
10. Daniel Popczyk  
11. Jakub Antczak  
12. Jakub Deszcz  

Zobacz też

Nasi rywale w finale Mistrzostw Polski

W sobotę na finał do Gniezna!

Co słychać na Stadionie Rugby?

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.