Nasi rywale w finale Mistrzostw Polski

Daniel Bialik / 2015-07-10

Już jutro nasi zawodnicy staną do walki w finale Mistrzostw Polski. Z tej okazji prezentujemy drużyny, które będą rywalami RCC.

Początkowa faza turnieju będzie składała się z meczy w dwóch grupach. Nasi rugbiści trafili do grupy B i pierwsze spotkanie zagrają w sobotę o 12:25. Przeciwnikiem będzie gospodarz turnieju Tytan Gniezno. Kolejnymi przeciwnikami będą: Ogniwo Sopot, Juvenia Kraków oraz Orkan Sochaczew. Po ostatnim meczu zawodnicy RCC będą mieli odpoczynek do niedzieli do godziny 11:50, kiedy zmierzą się ze świeżo upieczonym mistrzem Polski w odmianie 15-sto osobowej - Arką Gdynia. Po tym meczu zakończą się zmagania w grupach i zależnie od zajętego miejsca drużyny będą rywalizować w fazie pucharowej.

Spójrzmy teraz na przeciwników naszej drużyny. Gospodarze, Tytan Gniezno, podczas turniejów eliminacyjnych raz uplasowali się na drugim miejscu, by kolejne trzy turnieje w grupie zachodniej wygrać. W turnieju półfinałowym Tytan zajął także wysokie bo trzecie miejsce.

Kolejnym w kolejności przeciwnikiem drużyny z Częstochowy będzie drużyna Ogniwa Sopot. W turniejach eliminacyjnych nasz przeciwnik zajmował odpowiednio miejsca: siódme, szóste, piąte miejsce oraz drugie by następnie w turnieju półfinałowym zająć ostatnie premiowane awansem, szóste miejsce.

Trzecim w kolejności rywalem będzie Juvenia Kraków. W pierwszym turnieju regionalnym nie uczestniczyli, w drugim zajęli ostatnie - siódme miejsce, następnie zwyciężyli w kolejnym, a w ostatnim - czwartym zajęli drugie miejsce. W turnieju półfinałowym zajęli piąte miejsce.

Przedostatnim przeciwnikiem będzie Orkan Sochaczew. Drużyna z Sochaczewa zajęła szóste miejsce w klasyfikacji Ekstraklasy. W turniejach eliminacyjnych Orkan zwyciężał trzykrotnie, raz natomiast zakończył zmagania na drugiej pozycji. W turnieju półfinałowym który był rozgrywany w Częstochowie Orkan nie miał sobie równych odnosząc pewne zwycięstwo.

Ostatnim grupowym rywalem będzie Arka Gdynia W turniejach eliminacyjnych drużyna z trójmiasta zajmowała kolejno: drugie, pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce. W turnieju półfinałowym, który był rozgrywany w Bolesławcu drużyna Arki zajęła drugie miejsce ulegając w finale Lechii Gdańsk.

W grupie A zagrają natomiast: Lechia Gdańsk, Budowlani Lublin, Unisłavia Unisław, Husar Bolesławiec, Legia Warszawa oraz R.C. Ruda Śląska. Na te drużyny nasi zawodnicy trafić mogą w fazie pucharowej.

Zobacz też

W sobotę na finał do Gniezna!

Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie...

Co słychać na Stadionie Rugby?

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.