W sobotę na finał do Gniezna!

FNM / 2015-07-08

Już w najbliższy weekend w historycznej stolicy Polski do boju stanie 12 najlepszych polskich klubów w walce o krajowy prymat w odmianie 7-osobowej. W tym gronie nie zabraknie także naszych zawodników.

fot. FNM

Zbliżający się finał Mistrzostw Polski będzie zakończeniem ciekawego sezonu, w którym nasza drużyna najpierw przeszła mocną metamorfozę, a następnie mimo poważnych zmian kadrowych potrafiła pokazać solidną porcję jakościowej gry i z dobrej pozycji awansowała do najlepszej 12-stki w Polsce.

Po awansie do Półfinału wyznaczyliśmy sobie konkretny cel: miejsce w pierwszej "dziesiątce" Mistrzostw Polski - mówi trener Mateusz Nowak. - Z boku można by spojrzeć i powiedzieć, że to żadna sztuka, kiedy się awansowało już do najlepszej 12-stki. Trzeba jednak pamiętać, że w Gnieźnie będziemy się mierzyć z absolutną krajową czołówką. Zarówno pod względem stażu treningowego, doświadczenia w zawodach o najwyższą stawkę, jak i po prostu średniej wieku, będziemy tam jedną z najmłodszych drużyn. Do tego wylądowaliśmy w grupie z trzema spośród czterech moim zdaniem najmocniejszych drużyn. Dlatego realnie oceniamy swoje możliwości i spokojnie szykujemy się, by na miejscu sprawić kilka niespodzianek – zapowiada Mateusz Nowak

Za naszą drużyną kilka tygodni przygotowań skoncentorowanych na jednych zawodach. Kontuzji w ich trakcie doznał niestety Tomasz Wachelka i jego w Gnieźnie będzie naszej drużynie na pewno brakować. Pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki. W składzie, który ostatecznie wystąpi w dwudniowym finale znalazło się trzech juniorów.

W Gnieźnie zobaczyć będzie można większość najlepszych polskich zawodników, w tym zdecydowaną większość reprezentantów Polski w tej odmianie. Już w fazie grupowej nasi zawodnicy zagrają z wieloma spośród nich, gdyż spodziewać można się ich na placu boju w barwach Orkana Sochaczew, Arki Gdynia czy Tytana Gniezno.

Skład RCC: Antczak, Balsam, Bednarek, Deszcz, Gola, Kapica, Krzypkowski, Nowak, Ociepa, Popczyk, Sterna, Weżgowiec.

Zobacz też

Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie...

Co słychać na Stadionie Rugby?

Dołącz do nas... ale poza boiskiem!

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.