Co słychać na Stadionie Rugby?

FNM / 2015-06-29

Będąca efektem zwycięstwa wniosku w Budżecie Partycypacyjnym inwestycja zbliża się wielkimi krokami.

Po pierwsze warto wiedzieć, że środki zagwarantowane w zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego nie są bezpośrednio wydawane przez wnioskodawcę, ale za całość inwestycji odpowiada miasto. W procesie tym klub ma rolę doradcy, starając się zmaksymalizować pozytywne efekty inwestycji.

Kwota, która zostanie przeznaczona na rewitalizację Stadionu Rugby nie jest zawrotna (150 000 zł brutto), a w związku z tym po konsultacjach ze specjalistami najrozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem okazał się ostatecznie remont istniejącego budynku.

Prace powinny rozpocząć się w ciągu 30-60 dni i potrwają kilkanaście tygodni, co jednocześnie oznacza, że jesienią nasi zawodnicy będą musieli poradzić sobie bez zaplecza na swoim stadionie.

Warto także powiedzieć o współpracy jaką RCC nawiązał na początku roku z klubem piłkarskim Płomień Kuźnica Marianowa. Zgodnie z zawartym porozumieniem piłkarze od początku roku zarządzają boczną płytą stadionu przy ul. Kopalnianej i planują w przyszłości prowadzić tam zajęcia dla dzieci i młodzieży. Główna płyta stadionu pozostaje natomiast do dyspozycji rugbistów.

Zobacz też

Dołącz do nas... ale poza boiskiem!

Tegoroczna edycja Czlr za nami

Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie...

Już niedługo...

Nie przegap

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.