Co słychać na Stadionie Rugby?

FNM / 2015-06-29

Będąca efektem zwycięstwa wniosku w Budżecie Partycypacyjnym inwestycja zbliża się wielkimi krokami.

Po pierwsze warto wiedzieć, że środki zagwarantowane w zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego nie są bezpośrednio wydawane przez wnioskodawcę, ale za całość inwestycji odpowiada miasto. W procesie tym klub ma rolę doradcy, starając się zmaksymalizować pozytywne efekty inwestycji.

Kwota, która zostanie przeznaczona na rewitalizację Stadionu Rugby nie jest zawrotna (150 000 zł brutto), a w związku z tym po konsultacjach ze specjalistami najrozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem okazał się ostatecznie remont istniejącego budynku.

Prace powinny rozpocząć się w ciągu 30-60 dni i potrwają kilkanaście tygodni, co jednocześnie oznacza, że jesienią nasi zawodnicy będą musieli poradzić sobie bez zaplecza na swoim stadionie.

Warto także powiedzieć o współpracy jaką RCC nawiązał na początku roku z klubem piłkarskim Płomień Kuźnica Marianowa. Zgodnie z zawartym porozumieniem piłkarze od początku roku zarządzają boczną płytą stadionu przy ul. Kopalnianej i planują w przyszłości prowadzić tam zajęcia dla dzieci i młodzieży. Główna płyta stadionu pozostaje natomiast do dyspozycji rugbistów.

Zobacz też

Dołącz do nas... ale poza boiskiem!

Tegoroczna edycja Czlr za nami

Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie...

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.