O punkty dopiero na wiosnę?

Tomasz Ociepa / 2008-11-14

Wiele wskazuje na to, że rugbiści z Częstochowy kolejny mecz Regionalnej Ligi Rugby rozegrają dopiero wiosną. Przy terminie 15-16 listopada w kalendarzu wpisano co prawda V kolejkę rozgrywek, w których RC Częstochowa miał być podejmowany przez RK Czarni w Bytomiu, jednak to spotkanie, podobnie jak mecz z Rudą Śląską, prawdopodobnie zostanie przełożone.

W miniony wtorek nie odbył się mecz RC Częstochowa z RK Ruda Śląska, gdyż ślązacy dwa dni wcześniej walczyli w Sosnowcu z miejscowym Kolibrem, w związku z czym prosili o przeniesienie kolejnego spotkania. W tym tygodniu o to samo zwrócił się do naszego klubu zespół z Bytomia. Powodem jest prawdopodobnie słaba sytuacja kadrowa Czarnych, a być może również brak własnego boiska (9. listopada bytomianie rozgrywali mecz z Juvenią II Kraków na boisku w Sosnowcu).

"Nie ukrywam, że jesteśmy zawiedzeni zaistaniałą sytuacją." - mówi prezes drużyny Mateusz Nowak. - "Chcieliśmy zadebiutować z rozgrywkami rugby XV w naszym mieście, jak równiez powalczyć o punkty w Bytomiu, a niestety przyjdzie nam prawdopodobnie czekać do wiosny. Dziwne, że nasi rywale zdołali zagrać z innymi drużynami, a akurat mecze z nami już im nie bardzo im pasowały." Nasi zawodnicy korzystając ze sprzyjającej aury kontynuują treningi i choć wciąż liczą, że uda się w rundzie jesiennej nadrobić ligowe zaległości to jednak powoli zaczynają mysleć już o wiośnie.

Zobacz też

Rugby "dla zielonych": "Przód"

Mecz z Rudą przełożony

Pierwsze przyłożenie, na zwycięstwo jeszcze...

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.