Sparingi z Czarnymi Bytom na cztery tygodnie przed finałem

TO / 2015-06-15

Częstochowscy rugbiści wchodzą w ostatnią fazę przygotowań do lipcowego finału Mistrzostw Polski Rugby7. Pierwszym sprawdzianem formy przed tym turniejem były niedzielne sparingi z Czarnymi Bytom, rozegrane na stadionie przy ul. Kopalnianej.

fot. Jakub S.

Ze względu na towarzyski charakter potyczek, okazję do gry miała dość szeroka kadra zespołu i zabrakło tylko zawodników, których z gry wykluczyły ostatnio urazy. Z gośćmi ze Śląska rozegrano 4 spotkania, w których głównym celem było sprawdzenie założeń taktycznych i dyspozycji poszczególnych graczy w kluczowej fazie sezonu. 

Jak się okazało, po całkiem dobrym początku w każdym kolejnym spotkaniu nasza drużyna coraz bardziej oddawała pole rywalom. Kolejne mecze z udziałem nieco eksperymentalnych składów RCC kończyły się kolejno wynikami 7:1, 5:3, 3:2 i 3:4 w przyłożeniach.

Co do powiedzenia na temat gry swojego zespołu miał grający trener gospodarzy Mateusz Nowak? - Zagraliśmy bardzo nierówne mecze. Przyczyną tego na pewno jest eksperymentalny skład młyna pod nieobecność Sterny, Balsama, Wachelki i Goli. Z naszej strony było dziś dużo eksperymentów jeśli chodzi o ustawienie zawodników - wyjaśnia Nowak. Szkoleniowiec pokusił się też o indywidualną ocenę niektórych graczy. - Cieszy dobra postawa Mariusza Kapicy. - Jak na debiutanckie gry z pierwszym zespołem, obiecująco wyglądali dziś Kuba Deszcz i Dawid Drożdż. Teraz jednak przed nami kluczowa faza przygotowań do finału i miejsca na błędy bedzie już co raz mniej - kończy trener.

Rugby Club Częstochowa - Czarni Bytom 7:1; 5:3; 3:2; 3:4 (grano tylko na przyłożenia)

Skład RCC: Bednarek, Deszcz, Dróżdż, Jureczko, Kapica, Kielan, Krzypkowski, Nowak, Ociepa, Popczyk, Rokosa, Weżgowiec

Zobacz też

Nasi juniorzy 7. drużyną w Polsce

Wyłaniamy mistrzów Częstochowskiej Ligi Rugby

Juniorzy awansowali do finału MPJ

Już niedługo...

XV-lecie RCC

30.06-1.07

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.