Nasi juniorzy 7. drużyną w Polsce

FNM / 2015-06-09

W rozegranym w ostatnią sobotę finale Mistrzostw Polskie Juniorów Rugby 7 nasi młodzi zawodnicy zajęli 7. miejsce. W decydującym meczu pokonali Legię Warszawa 17:12.

fot. Mirosław Jabłoński

Drużyna prowadzona przez trenera Patryka Weżgowca, a na boisku przez Daniela Popczyka, nie miała łatwego zadania. Do finału awansowała z najniższej pozycji, a w związku z tym każde zwycięstwo w turnieju w Łodzi rozpatrywać można było jako duży krok naprzód.

Sztuka ta jednak nie udała się w ciągu pierwszych czterech meczy. Porażki z Orkanem Sochaczew, Lechią Gdańsk, Arką Gdynia i Szarżą Grudziądz zaprowadziły naszą drużynę do meczu o 7. miejsce.

Rywalem w ostatnim pojedynku była warszawska Legia, która dwa tygodnie wcześniej pokonała naszych juniorów 0:28. W Łodzi zanosiło się na podobny scenariusz. Rywale prowadzili do przerwy już 12:0, ale w drugiej odsłonie meczu do głosu doszli zielono - czarni i dzięki swojej zawziętości i uporowi odrobili straty, a w doliczonym czasie zdobyli przyłożenie gwarantujące zwycięstwo.

Finał Mistrzostw Polski Juniorów Rugby 7

Łódź / 6.06.2015

1. Orkan Sochaczew
2. Lechia Gdańsk
3. Budowlani Łódź
4. Posnania Poznań
5. Arka Gdynia
6. Szarża Grudziądz
7. Rugby Club Częstochowa
8. Legia Warszawa

Skład RCC: Antczak, Popczyk (kpt.), Wawszczak, Gola, Kielan, Puczka, Jasiak.

Zobacz też

Juniorzy awansowali do finału MPJ

Cenne lekcje w Rabie Niżnej

Częstochowskie szkoły w finale rugby TAG

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mini żacy drudzy, a młodzicy szóści w Polsce!

W sobotę 15.06.2024r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Wzięły w nim udział najlepsze drużyny w Polsce w kategoriach mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) oraz młodzik (do lat 14). RCC wystąpiło w nim w najmłodszej i najstarszej...

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.