Juniorzy awansowali do finału MPJ

FNM / 2015-05-28

W rozegranym w Sochaczewie Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby 7 nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali. Mimo tego, awansowali do finału i 6 czerwca zagrają w gronie 8 najlepszych drużyn o medale.

fot. KB

Rywalami naszych zawodników byli gospodarze - Orkan, a także: Budowlani Łódź i Legia Warszawa. Młodzi częstochowianie, mimo ambitnej postawy, nie zdołali nawiązać bliskiej walki z przeciwnikami. Najbardziej zacięty przebieg miał pojedynek z Legią (dwie zółte kartki dla rywali). Mimo jednostronnego wyniku, nasi zawodnicy potrafili prowadzić akcje dłuższe od rywali, ale okazali się nieskuteczni, głównie ze względu na podejmowanie złych decyzji w kluczowych momentach meczu.

Kolejne mecze - z Budowlanymi Łódź oraz Orkanem Sochaczew - miały dość jednostronny przebieg. Wyjątkiem była ostatnia "połówka" turnieju, w której młodzi Częstochowianie wznieśli się na wyżyny i utrzymując presję zdołali przyłożyć Orkanowi. Było to jedyne przyłożenie stracone przez gospodarzy tego dnia.

Mimo porażek nasi zawodnicy uzyskali awans do finału, ponieważ w zawodach nie wzięły udziału zgłoszone wcześniej drużyny Skry Warszawa i Juvenia Kraków.

Wyniki

RCC - Legia Warszawa 0:28
RCC - Budowlani Łódź 0:62
RCC - Orkan Sochaczew (przyłożenie: M. Puczka) 5:5

1. RC Orkan Sochaczew 9 (145:5)
2. KS Budowlani Łódź 7 (107:41)
3. Legia Warszawa 5 (35:99)
4. RC Częstochowa 3 (5:147)

Skład RCC: Antczak, Stalica, Popczyk (kpt.), Wawszczak, Gola, Kielan, Puczka, Jasiak, Pala, Kupczyk

Zobacz też

Cenne lekcje w Rabie Niżnej

Juniorzy także powalczą o finał

Intensywny rugbowy weekend

Już niedługo...

Nie przegap

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Podsumowanie sezonu 2023/2024

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny bardzo udany - 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, 2. miejsce mini żaków w Polsce, czy 6. miejsce w Polsce w klasyfikacji Turniejów Dzieci i Młodzieży, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.