Cenne lekcje w Rabie Niżnej

TO / 2015-05-27

W miniony weekend odbyły się turnieje w kategoriach młodzieżowych, w których udział wzięli także zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa. W Rabie Niżnej młodzi rugbiści z Częstochowy nie zwojowali zbyt wiele, ale zdobyli cenne doświadczenia.

W małopolskiej miejscowości rywalizowano w trzech kategoriach: młodzik, żak i miniżak. W najstarszej z nich, udział w turnieju oprócz gospodarzy i częstochowian wzięli jeszcze Budowlani Łódź. W obu meczach zielono-czarni dostali srogą lekcję, choć udało się zdobyć honorowe przyłożenie w starciu z gospodarzami. - Turniej w Rabie Niżnej pokazał jak wiele jeszcze pracy przed nami. - ocenia szkoleniowiec młodzików, Patryk Weżgowiec. - Chłopaki muszą się ogrywać, bo do tej pory nie mieliśmy wiele okazji do gry, co było ewidentnie widać na boisku. Zawodnikom zależy, aby pokazywać się z jak najlepszej strony, co bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że praca wykonana na treningach przyniesie efekty w kolejnych turniejach. - kończy trener.

Najmłodsi zawodnicy z Częstochowy, grający w kategorii miniżak, pokonali w ostatnim swym  meczu drugą drużynę z Nowej Huty kończąc turniej na 10 pozycji. Choć RCC nie wystawił swojej drużyny w kategorii żaka, kilkoro zawodników z Częstochowy dołączyło do Kolibra Sosnowiec, z którym po zaciętych meczach grupowych z zespołami z Nowego Sącza i gospodarzami, zajęli ostatecznie miejsce na końcu stawki.

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację turnieju we wszystkich kategoriach:

Miniżak
1. UKS Lubień  24pkt
2. Gorce Raba Niżna 19pkt
3. Budowlani Łódź I 17pkt
4. Ruda Śląska I 15pkt
5. Nowa Huta I 13pkt
6. Biało czarni Nowy Sącz 11pkt
7. Ruda Śląska II 9pkt
8. Juvenia Kraków 7pkt
9. Budowlani Łódź II 5pkt
10. Częstochowa 3pkt
11. Nowa Huta II 1pkt

Żak
1. Budowlani Łódź 16pkt
2. UKS Lubień 11pkt
3. Gorce Raba Niżna 9pkt
4. Ruda Śląska 7pkt
5. Nowy Sącz 5pkt
6. Nowa Huta 3pkt
7. Koliber Sosnowiec 1pkt

Młodzik
1. RC Gorce 10pkt
2. Budowlani Łódź 4pkt
3. Częstochowa 1pkt

Zobacz też

Juniorzy także powalczą o finał

Turniej towarzyski, towarzysko udany

Intensywny rugbowy weekend

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2023/2024

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.