Turniej towarzyski, towarzysko udany

OK / 2015-05-26

W minioną niedzielę nasze rugbistki odwiedziły stolicę, gdzie organizowany był Warszawski Festiwal Rugby. Choć dobrymi wynikami pochwalić się nie mogą, zgodnie nie żałują wyjazdu, gdyż było to typowo rugbowe wydarzenie, pełne pozytywnej sportowej atmosfery.

Nasze panie na boisku spotkały się z drużynami z Łodzi, Warszawy i ekipą Barbarians. Lekkie zamieszanie organizacyjne troszkę rozluźniło nastroje w drużynie, przez co dziewczyny nie do końca czuły się na boisku pewnie. W pierwszym meczu kontuzji doznała Kinga Karlińska, co wykluczyło ją z dalszej gry i znacząco osłabiło skład RCC. Nasze rugbistki przez następne mecze pozostawały bez zawodniczek rezerwowych. Na szczęście towarzyski charakter turnieju pozwolił wypożyczyć do gry dziewczyny z innych drużyn i już w ostatnim meczu mogłyśmy liczyć na wsparcie.

 „Niestety rozegrane przez nas mecze nie mogą zostać zaliczone do udanych, jednak mimo to cały wyjazd uważam za cenne doświadczenie, zwłaszcza dla dziewczyn które są w drużynie od niedawna. Posmakowały gry z drużynami, które reprezentują różny poziom, a także poznały smak samej atmosfery turnieju, która zdecydowanie udzieliła się całej ekipie. Może za bardzo wzięłyśmy sobie do serca to, że turniej był towarzyski i było w nas za mało waleczności. Jednakże dzięki temu doświadczeniu wiemy nad czym mamy pracować dalej na treningach. Okazja do gry zawsze będzie bezcenna bez względu na osiągnięty wynik.” skomentowała wyjazd kapitan zespołu Olga Krzypkowska.

Rugbistkom RCC nie pozostaje nic innego jak wrócić do pracy na treningach i życzyć sobie więcej takich wyjazdów, już z lepszymi wynikami.

Zobacz też

Intensywny rugbowy weekend

Juniorzy także powalczą o finał

RCC II grał w Zduńskiej Woli

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.