RCC II grał w Zduńskiej Woli

FNM / 2015-05-05

Dwa dni po udanym występie w Półfinale Mistrzostw Polski, druga drużyna RCC złożona z juniorów i zawodników spoza pierwszej siódemki wzięła udział w turnieju towarzyskim. Niestety, ze Zduńskiej Woli drużyna przywiozła tylko doświadczenia.

fot. Karol Balsam

W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Oprócz RCC i gospodarzy, były to jeszcze Obelisk Bełchatów oraz Orkan Sochaczew. Co ciekaw w składzie Orkana byli także zawodnicy, którzy tak świetnie zaprezentowali się w piątkowym półfinale w Częstochowie.

Nasi zawodnicy odnieśli w tych zawodach trzy porażki. Mecz z Orkanem miał jednostronny przebieg, ale pojedynki z drużynami z Bełchatowa i Zduńskiej Woli były bardzo zacięte.

W pojedynku z Obeliksem o porażce zadecydowała przegrana 15:0 pierwsza połowa. W drugiej odsłonie nasi zawodnicy zabrali się za odrabianie, ale mecz skończył się wynikiem 15:22 dla rywali.

W meczu z gospodarzami zielono-czarni prowadzili przez większą część meczu, ale ostatecznie gospodarze za sprawą niezwykle fizycznego rugby wyrównali stan meczu, a udane podwyższenie dało im zwycięstwo 14:12.

- Uważam, że przegraliśmy zasłużenie i taka lekcja tej grupie zawodników się przyda. Mieliśmy lepiej zorganizowaną grę niż rywale z Bełchatowa i Zduńskiej Woli, ale zadecydowały indywidualne błędy. To akurat mnie cieszy – zawodnicy próbowali grać to czego wymagamy do wszystkich na treningach, ale zabrakło im do tego umiejętności i przeciwnicy narzucili im swój chaotyczny styl – powiedział trener Mateusz Nowak.

Wyniki

RKZW - Orkan       5:36 (0:22)
RCC - Obeliks      15:22 (0:15)
RKZW - Obeliks    31:12 (19:7)
RCC - Orkan         0:64 (0:33)
RKZW - RCC         14:12 (7:5)
Orkan - Obeliks     52:7 (25:0)

Klasyfikacja

1. RC Orkan Sochaczew
2. Rugby Klub Zduńska Wola
3. Obeliks Bełchatów
4. RC Częstochowa

Skład RCC

Nr Imię i nazwisko Przyłożenia
1. Jakub Antczak  
2. Jakub Rokosa  
3. Daniel Popczyk  
4. Tomasz Ociepa
5. Krzysztof Gola
6. Patryk Kielan  
7. Michał Jureczko  
Rezerwowi
8. Jakub Deszcz  
9. Rafał Bednarek (kpt.)
10. Michał Stalica  

Zobacz też

Cel zrealizowany - Finał MPS jest nasz!

Zwycięstwo w Krakowie na przetarcie przed...

Wiemy kto z kim i o której godzinie [ROZPISKA]

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.