W piątek walka o finał w Częstochowie!

FNM / 2015-04-29

1 maja na Stadionie Rugby przy ul. Kopalnianej odbędzie się półfinał Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7. Dziesięć najlepszych drużyny z centrum i południa kraju będzie walczyć 6 miejsc premiowanych awansem do finału.

fot. Klaudia Oboza

W piątek czekają nas długie i emocjonujące zawody, oraz wiele mocnych ekip w stawce. 10 drużyn zostanie podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja odbędzie się systemem każdy z każdym. W praktyce więc, do awansu potrzebne będzie zajęcie 3. miejsca w grupie.

Po raz pierwszy w Częstochowie zobaczyć będzie można m.in. zawodników Orkana Sochaczew, którzy zwyciężyli rywalizację w grupie centralnej. To jednak dotychczasowi rywale RCC z grupy południowej - Lublin, Ruda Śląska i Kraków - wydają się być, obok Sochaczewian, główymi faworytami do awansu. Warto także zwrócić uwagę na drużynę z Białegostoku, która dość niespodziewanie pokazała się z bardzo korzystnej strony w regionalnych eliminacjach.

- Podchodzimy do rywalizacji w półfinale bardzo spokojnie – mówi trener Mateusz Nowak. - Mamy bardzo młodą drużynę, którą budujemy trochę na nowo od połowy zeszłego roku. Dla nas to będzie po prostu kolejny turniej. Wyjdziemy na boisko, żeby zagrać 5 dobrych meczy i pokazać kibicom widowiskowe otwarte i twarde rugby. Jestem dobrej myśli.

Tego samego dnia drugi półfinał odbędzie się w Bolesławcu. Tam zagrają najlepsze drużyny z grup zachodniej i północnej i wyłonią ze swojego grona drugą szóstkę finalistów. Dwudniowy finał odbędzie się w lipcu w Gnieźnie.

Półfinał Mistrzostw Polski w Rugby 7

Sponsorem głównym zawodów jest firma Romont.
1.05.2015 / Stadion Rugby ul. Kopalniana
Start: 10:00
Bilety: 5 zł / Osoby do lat 18: wstęp wolny

Dokładna rozpiska zostanie podana po ustaleniu przez Polski Związek Rugby.

Z grupy południowej awans wywalczyły: Budowlani Lublin, R.C. Ruda Śląska, Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków
Z grupy centralnej awans wywalczyły: Orkan Sochaczew, Legia Warszawa, GRC Łódź, Rugby Białystok, AZS AWF Warszawa oraz R.K. Pabianice.

Zobacz też

Zwycięstwo w Krakowie na przetarcie przed...

Jeszcze jeden sprawdzian przed półfinałem

Występ w Lublinie na plus!

Już niedługo...

Ferie z jajem

18, 20 i 25 styczeń

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.