Jak drużyna rugby może zmienić Twoje życie

OK / 2015-01-25

Przez kilka lat funkcjonowania klubu dobrze wiemy jak ciężko jest czasami przekonać ludzi, iż rugby może okazać się dla nich idealnym sportem. Krążące stereotypy często nie ułatwiają nam tego zadania. "To zbyt brutalne", "nie nadaje się dla dzieci", "za dużo kontuzji", "bez sylwetki kulturysty nie znajdę tam dla siebie miejsca", "a już w ogóle kobiety i rugby? Na pewno ważą po dwieście kilo każda!". Co na ten temat sądzą osoby, które przyszły na zeszłoroczny nabór?

fot. Klaudia Oboza

Brutalność rzadko się zdarza, gdyż są ścisłe przepisy, które gwarantują bezpieczeństwo zawodników. Sekcja młodzieżowa w naszym klubie kwitnie, zrzeszając coraz większą liczbę zakochanych w rugby dzieci. Ten sport jest tak zróżnicowany, że aby stworzyć drużynę idealną, potrzeba różnego rodzaju ludzi, tych większych jak również szczupłych. A kobiety? Prędzej diametralnie chudną i poprawiają swoją sylwetkę niż mają problem z kilogramami. O wrażenia z pierwszego roku w drużynie zapytaliśmy dziś już rugbistów i rugbistki RCC. Jak zmieniło się ich życie, dzięki temu że rok temu w pewien mroźny dzień przyszli na nabór do drużyny rugby?

Aleksandra Supernak, zawodniczka żeńskiej sekcji RCC: "Gdyby ktoś rok temu powiedział mi, że będę grać w rugby, wyśmiałabym go. Teraz nie wyobrażam sobie mojego życia bez tego sportu. Euforia, jaka mi towarzyszy po zakończonym treningu jest nie do opisania. Sport ten daje mi wiele radości, dzięki niemu moja kondycja znacznie się polepszyła, a samoocena wzrosła. Rugby to sport, który łączy ludzi, w drużynie nigdy nie poczułam się odrzucona, wręcz przeciwnie, wiem że zawsze mogę na nich liczyć!"

 Piotr Glinka, zawodnik męskiej sekcji: "Na pierwszy trening przyszliśmy z kolegami w trójkę, trochę z ciekawości,  a trochę dlatego, żeby spróbować czegoś nowego. Osobiście rugby bardzo mi się podobało, kiedy oglądałem mecze w telewizji. Trochę się bałem, widząc jak wyglądają zawodnicy, obawiałem się że będę co najmniej stratowany na pierwszym treningu. Szarże, młyny, przewracanie na murawie - wydawało mi się, że będzie sporo kontuzji, ale jak się okazało do gry w kontakcie byliśmy stopniowo przygotowywani. Trudne było też zrozumienie przepisów, przyznam że do tej pory nie znam wszystkich... Mimo to frajda z gry jest duża i wydaje mi się, że szybko nie zrezygnuję z tego sportu. Teraz, po roku mogę powiedzieć, że jest to sport dla każdego, kto ma w sobie odrobinę chęci, motywacji i samodyscypliny do stawania się coraz lepszym. Skłamałbym, gdybym powiedział że nie bolało, ale ból szybko mija i zostaje poczucie dobrze wykonanego zadania oraz wspomnienia, których nikt nie wymaże."

Jakub Rokosa, zawodnik młyna męskiej sekcji: "Od dawna ciekawiło mnie rugby, zdarzało mi się oglądać urywki z meczów w internecie, ale nie wiedziałem, że mam drużynę w swojej okolicy. Kiedy dowiedziałem się o naborze, długo się nie zastanawiałem. Co ciekawe, dopiero po dołączeniu do drużyny dowiedziałem się, że nie można podawać piłki do przodu. Myślałem, że mój wysoki wzrost będzie moim dużym atutem w kontakcie z zawodnikami. Okazało się jednak, że nie ma to większego znaczenia i mniejsi gracze też czasem potrafią mnie bez problemu położyć na ziemię. Mimo to, po roku spędzonym w RCC na pewno nie żałuję tej decyzji i szczerze zachęcam każdego do przyjścia na trening rugby."

Wystarczająco przekonani? Zapraszamy do zapisów na nabór TUTAJ.

Zobacz też

Wielki nabór w pierwszy dzień lutego!

Gołda nominowana w plebiscycie Husarze Rugby...

Po raz kolejny gramy z WOŚP

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.