Rewitalizacja Stadionu Rugby na 1. miejscu!

FNM / 2014-12-19

Dzisiejszy dzień to historyczna data dla częstochowskiego rugby. Głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego przyniosło sukces projektu rewitalizacji stadionu przy ul. Kopalnianej, który zajął pierwsze miejsce wyprzedzając wszystkie inicjatywy z którymi rywalizował.

fot. Tomasz Nowak

Plany rugbistów dotyczące rozwoju obiektu, zyskały poparcie w wysokości 1356 punktów, wyprzedzając kolejny projekt o ponad 400 puntków! Dzięki temu w 2015 roku stadion przy ul. Kopalnianej odmieni swoje oblicze. Za kwotę ok. 150 tys. zł powstanie całkowicie nowe zaplecze w postaci budynku klubowego z szatniami oraz prysznicami dla zawodników i sędziów. Obok boiska staną natomiast nowe, estetyczne wiaty z ławkami dla rezerwowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wierzą w sens rozwoju rugby w Częstochowie i głosowali na nasz projekt. - komentuje wynik głosowania Katarzyna Sterna, prezes Rugby Clubu Częstochowa. - To dla nas szczególnie ważny sukces, bo osiągnięty dzięki poparciu mieszkańców dzielnicy. To oznacza, że jest zapotrzebowanie na naszą dyscyplinę, a to mobilizuje nas do jeszcze większej pracy - kończy rozpromieniona pani prezes. Radości nie krył także menedżer stadioniu Jakub Jakubczak. - Wierzę, że to pierwszy, a jednocześnie kluczowy krok w kierunku budowy bardzo profesjonalnej bazy dla potrzeb częstochowskiego rugby - powiedział na gorąco po ogłoszeniu wyników.

Zobacz też

Głosowanie zakończone. Czekamy na wyniki

Ostatni dzień głosowania na Stadion Rugby!

Stadion się zmienił, ale wciąż potrzebuje...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.