Rewitalizacja Stadionu Rugby na 1. miejscu!

FNM / 2014-12-19

Dzisiejszy dzień to historyczna data dla częstochowskiego rugby. Głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego przyniosło sukces projektu rewitalizacji stadionu przy ul. Kopalnianej, który zajął pierwsze miejsce wyprzedzając wszystkie inicjatywy z którymi rywalizował.

fot. Tomasz Nowak

Plany rugbistów dotyczące rozwoju obiektu, zyskały poparcie w wysokości 1356 punktów, wyprzedzając kolejny projekt o ponad 400 puntków! Dzięki temu w 2015 roku stadion przy ul. Kopalnianej odmieni swoje oblicze. Za kwotę ok. 150 tys. zł powstanie całkowicie nowe zaplecze w postaci budynku klubowego z szatniami oraz prysznicami dla zawodników i sędziów. Obok boiska staną natomiast nowe, estetyczne wiaty z ławkami dla rezerwowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wierzą w sens rozwoju rugby w Częstochowie i głosowali na nasz projekt. - komentuje wynik głosowania Katarzyna Sterna, prezes Rugby Clubu Częstochowa. - To dla nas szczególnie ważny sukces, bo osiągnięty dzięki poparciu mieszkańców dzielnicy. To oznacza, że jest zapotrzebowanie na naszą dyscyplinę, a to mobilizuje nas do jeszcze większej pracy - kończy rozpromieniona pani prezes. Radości nie krył także menedżer stadioniu Jakub Jakubczak. - Wierzę, że to pierwszy, a jednocześnie kluczowy krok w kierunku budowy bardzo profesjonalnej bazy dla potrzeb częstochowskiego rugby - powiedział na gorąco po ogłoszeniu wyników.

Zobacz też

Głosowanie zakończone. Czekamy na wyniki

Ostatni dzień głosowania na Stadion Rugby!

Stadion się zmienił, ale wciąż potrzebuje...

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.