Chętnych pań do gry w rugby przybywa

OK / 2014-12-14

Nasza akcja - otwarte treningi dla kobiet - już przynosi pierwsze efekty. Na zajęciach dla dziewczyn robi się tłoczno, coraz więcej chce spróbować swoich sił w rugby!

Trzy tygodnie temu ogłosiliśmy nabór do kobiecej sekcji Rugby Club Częstochowa. W każdy wtorek zainteresowane dziewczyny mogą stawić się na treningu i wraz z obecnym zawodniczkami poznawać elementy gry.- Pozytywnie zaskoczył nas odzew częstochowianek, dawno nie trenowaliśmy w tak licznej grupie. Pierwsze zajęcia ukierunkowane są na poprawę kondycji i koordynacji, dzięki intensywnym ćwiczeniom interwałowym. Dziewczyny mogą zasmakować jak nasze zawodniczki pracują na co dzień. Na treningach wprowadzane są także podstawe elementy gry, aby już od pierwszych zajęć dziewczyny miały styczność z piłką – skomentował trener Jakub Jakubczak.

Chociaż na początku  wszystko może wydawać się trudne, pierwsze zainteresowane są pozytywnie nastawione. Nasi trenerzy dają gwarancję, iż aktywny udział w zimowych treningach przynosi efekty i może być początkiem wspaniałej przygody z rugby. Dlatego zachęcamy wszystkie dziewczyny do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w każdy wtorek o godzinie 19:30 w sali gimnastycznej na stadionie RKS Raków przy ulicy Limanowskiego.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Jakub Jakubczak - trener
608 503 037

Zobacz też

Michał Krzypkowski podwójnym laureatem!

Głosowanie zakończone. Czekamy na wyniki

Stadion się zmienił, ale wciąż potrzebuje...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.