W Polsce inwestują w infrastrukturę do rugby
Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju rugby w Polsce w ostatnich latach jest moda na budowę nowych stadionów. Najsłynniejszym z nich jest oczywiście Stadion Narodowy w Gdyni, ale również w innych, mniejszych i większych miastach powstają nowoczesne obiekty do rugby.

Już w 2010 roku otworzono nowy stadion Arki Gdynia, na którym gości od czasu do czasu również reprezentacja Polski. Dzięki 24-milionowej inwestycji prawie 2,5 tys. kibiców na zadaszonej trybunie może oglądać spotkania rozgrywane na pierwszej w Polsce sztucznej murawie do rugby. Warto w tym miejscu zauważyć, że jej wykonanie różni się od tej wykorzystywanej przez piłkarzy dodatkową amortyzującą warstwą, a nawierzchnie znane choćby z popularnych "Orlików" narażałyby rugbistów na dodatkowe kontuzje.
Juvenia od początku istnienia rugby w Krakowie rozgrywa swoje mecze na stadionie na Błoniach. Mimo to zaledwie dwa tygodnie temu otwarto po drugiej stronie miasta Narodowe Centrum Rugby 7, powstałe na obrzeżach Nowej Huty. Obiekt, na który składają się trzy boiska, w tym dwa z oświetleniem, ma służyć jako baza przygotowań polskiej reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Rio w 2016 roku. Na co dzień wykorzystywać go będą także zawodnicy Nowa Huta Rugby Klubu oraz okoliczni mieszkańcy.
Uroczyste otwarcie Narodowego Centrum Rugby 7 w Krakowie.
Coraz większą popularność w polskich miastach zdobywa idea budżetów partycypacyjnych, które umożliwiają mieszkańcom współdecydowanie o części publicznych wydatków. Chętnie wybierane w głosowaniach są projekty dotyczące infrastruktury sportowej. W tym roku otwarto sfinansowane w ten sposób obiekty do rugby w niedużym Jarocinie, czy znacznie większym Wrocławiu. Co ciekawe, nad Odrą stadion ma służyć również na igrzyskach sportów nieolimpijskich World Games 2017 i jest przystosowany także do dość egzotycznych w naszym kraju dyscyplin, jak np. ultimate frisbee.
Sportowe Centrum Treningowe we Wrocławiu.
Na jednym ze świeżo odnowionych obiektów mieli okazję grać także zawodnicy i zawodniczki RC Częstochowa. Sztuczna murawa do rugby jest bowiem częścią malowniczo położonej Burloch Areny w Rudzie Śląskiej, która także w bieżącym roku przeszła gruntowną rewitalizację.
Rewitalizacja stadionu Burloch Arena w Rudzie Śląskiej
RCC W SOCIAL MEDIA: