Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

OK / 2014-12-07

Do momentu rozpoczęcia dzierżawy stadionu przy ul. Kopalnianej życie zawodników RCC było wielką tułaczką. Gościliśmy na wielu lokalnych obiektach, nigdzie tak naprawdę nie czując się gospodarzem.

fot. Jarosław Respondek

Od samego RCC związany jest z Miejskim Stadionem Lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego. Obiekt ten pozostaje główną bazą treningowa, ale jest to jednocześnie miejsce gdzie odbywały się pierwsze turnieje w odmianie siedmioosobowej, kiedy nasi zawodnicy stawiali pierwsze kroki w rozgrywkach ligowych. Płyta na tym obiekcie nie jest jednak boiskiem pełnowymiarowym, a w związku z tym możliwości jej wykorzystania pod kątem zawodów są bardzo ograniczone.

Co ciekawe na stadionie przy ul. Kopalnianej grywaliśmy zanim jeszcze staliśmy się gospodarzem obiektu. Wcześniej korzystaliśmy z płyty bocznej, którą podnajmował nam K.S. Stradom Częstochowa . W tamtym okresie rozegraliśmy w Dźbowie kilka naprawdę emocjonujących meczów,  jak choćby sparing z czeską drużyną RC Havirov. To właśnie na stadionie przy ul. Kopalnianej, w błocie i deszczu odnieśliśmy swoje pierwsze ligowe zwycięstwo z drugą drużyną Juvenii Kraków. Waga tamtego pojedynku sprawiła, że już wtedy obiekt ten zyskał szczególne miejsce w historii RCC.

Później przyszedł czas jeszcze dalszych wyjazdów na "mecze u siebie". Mimo tego jednak bardzo miło wspominamy czas, kiedy korzystaliśmy z gościnności klubu Junior Szarlejka, a mecze rozgrywaliśmy na obiekcie w Kalei pod Częstochową. Co prawda dojazd na boisko mógł być dla mieszkańców kłopotliwy, ale mimo tego nasze pojedynki zawsze oglądane były przez dużą rzeszę okolicznych mieszkańców, którzy co ciekawe żywiołowo nas dopingowali. Nic więc dziwnego, że większość rozegranych tam spotkań kończyła się dla nas zwycięsko.

Zdarzało się również rugbistom RCC rozgrywać mecze na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków" oraz na boisku przy ul. Lourdyjskiej w okresie gdy o obiekt ten rywalizowaliśmy z Błękitnymi Aniołów. W obu przypadkach były to jednak zaledwie dwa mecze, w związku z czym trudno mówić o wielu wspomnieniach.

Po tych wszystkich perypetiach dopiero w roku 2011 Rugby Club Częstochowa wylądował na swoim.

Zobacz też

Wydarzenia, które ożywiły stadion przy ul....

Głosowanie wystartowało. Walczymy o Stadion!

Jest szansa na rewitalizację Stadionu Rugby!

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.