Chcieliśmy grać. Nie ma z kim.

FNM / 2014-10-26

Nie doszedł do skutku planowany na sobotę zawody rugby w Częstochowie. Pierwotnie miał być to turniej PLR7, ale wobec praktycznej śmierci tych rozgrywek zawody miały mieć charakter towarzyski. Mimo ogólnych i indywidualnie kierowanych zaproszeń, żadna drużyna nie była zainteresowana przyjazdem do Częstochowy.

fot. Jacek Przybylski

- Dziwię się tej sytuacji, bo utrzymywać drużynę w cyklu treningowym przez 3-miesięczny okres startowy, jedynie po to by zagrać zaledwie trzy turnieje Mistrzostw Polski jest kompletną głupotą. Chciałbym żebyśmy grali co tydzień, realne wydawało mi się granie co dwa tygodnie, ale i ten plan nie w pełni nam się powiedzie ze względu zamieszanie z turniejem - powiedział trener Mateusz Nowak. - Gramy MPS w swoich grupach regionalnych, ale jeszcze w zeszłym sezonie do Częstochowy regularnie przyjeżdżały zespoły ze zdecydowanie odleglejszych ośrodków. Szkoda, że teraz nie wykorzystały okazji do zagrania, bo mierzenie się całą rundę z tymi samymi rywalami też staje się nużące.

Za oknem czuć już pierwszy powiew zimy, ale nasza drużyna pozostaje na pełnych obrotach treningowych, ponieważ 16 listopada czeka ją ostatni jesienny turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 w Krakowie. W międzyczasie planowany jest udział w jeszcze jednym turnieju towarzyskim bądź sparing.

Zobacz też

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Weekend z kadrą U-19

Udany występ naszych seniorek

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2023/2024

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.