Weekend z kadrą U-19

OK / 2014-10-23

W naszym klubie mamy już niemałą grupę zawodników, którzy mieli okazję pokazać się na konsultacjach kadry narodowej. Ostatnio dołączyła do nich Kinga Karlińska(na zdjęciu stoi pierwsza od prawej), która po niespełna półrocznej przygodzie z rugby, dzięki swojej ambicji i niemałemu talentowi dostała powołanie do kadry U-19.

fot. Tomasz Kapustka

W miniony weekend brała ona udział w zgrupowaniu, które odbyło się we Wrocławiu. Najpierw Kinga miała okazję zaprezentować się z jak najlepszej strony podczas sobotniego turnieju Mistrzostw Polski kobiet, gdzie grała razem z naszymi zawodniczkami w drużynie Jura Barbarians. Natomiast w niedzielę czekał ją najważniejszy sprawdzian – sparing z reprezentacją Czech.
Jak poradziła sobie z tym wyzwaniem? Odpowiedź poniżej.

Jakie to uczucie dostać powołanie do kadry U-19, po tak naprawdę krótkim stażu gry?

Z pewnością to niemałe zaskoczenie dostać powołanie do kadry po zaledwie półrocznej przygodzie z rugby, ale to coś, co jeszcze bardziej motywuje do ciężkiej pracy na treningach, która jak widać przynosi wspaniałe efekty.

Jak przebiegało zgrupowanie?

Na zgrupowanie do Wrocławia zaczęłyśmy się zjeżdżać już w piątek, dzień przed turniejem Mistrzostw Polski, jednak z racji tego, że nie wszystkie zawodniczki mogły dojechać na czas, był to dzień bez treningu, poświęcony przede wszystkim integracji pomiędzy zawodniczkami i trenerem, który przedstawił nam plany na najbliższe dni. W sobotę wszyscy pojechaliśmy na stadion, gdzie miał odbywać się turniej Mistrzostw Polski, a tam każda z nas dołączyła do swojego klubu, skupiając się w tym dniu przede wszystkim na wspomaganiu swojej drużyny w walce o turniejowe zwycięstwo. Natomiast cała niedziela została poświęcona na mecze towarzyskie z reprezentacją Czech.

Jak oceniasz swój występ zarówno w sobotnim turnieju Mistrzostw Polski, jak i niedzielnym sparingu z reprezentacją Czech?

Mój występ w rozgrywkach turniejowych można zaliczyć do oficjalnego debiutu w tego typu zmaganiach i choć niestety nie w barwach RCC, lecz połączonej z zawodniczkami z Krakowa drużynie Jura, to na pewno na długo go zapamiętam. Miałam okazję do pokazania się przed trenerem jak i koleżankami z kadry, którzy nie mieli wcześniej okazji widzieć mnie na boisku, dlatego tym bardziej miałam ogromną motywację by dać z siebie wszystko. Zostało to dostrzeżone i po usłyszeniu kilku dobrych słów zarówno od trenera jak i pozostałych dziewczyn, jeszcze mocniej podbudowana czekałam na niedzielne sparingi reprezentacją Czech. Dzięki dobrej sobotniej postawie znalazłam się w wyjściowym składzie na te rozgrywki.

Jak oceniasz występ całej reprezentacji w niedzielę?

Niestety nie da się ukryć że większość z nas, będących podstawowymi zawodniczkami w swoich klubach, sporo zdrowia zostawiło na boisku w sobotnim turnieju, co było odczuwalne w niedzielę. Z Czeszkami rozegrałyśmy w sumie cztery mecze kontrolne, na szczęście trener miał do dyspozycji 13 zawodniczek, więc każda miała okazję zagrać jak i troszkę odetchnąć. Można powiedzieć, że to my dominowałyśmy na boisku, choć na początku widać było jeszcze brak mocniejszego zgrania, co spowodowane było brakiem wcześniejszych treningów, jednak z meczu na mecz coraz lepiej się odnajdowałyśmy, w ostatnim całkowicie przejmując kontrolę na boisku.

Jakie masz plany na końcówkę tego sezonu?

Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się zagrać w jakimś turnieju, aby zbierać niezbędne doświadczenie, co być może już wkrótce zaowocuje dobrymi wynikami RCC.

Zobacz też

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Udany występ naszych seniorek

Kinga Karlińśka powołana na konsultację...

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2023/2024

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny bardzo udany - 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, 2. miejsce mini żaków w Polsce, czy 6. miejsce w Polsce w klasyfikacji Turniejów Dzieci i Młodzieży, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Międzynarodowy turniej rugby we Francji

W dniach 18-19 maja młodzi zawodnicy Rugby Club Częstochowa wzięli udział w prestiżowej, międzynarodowej imprezie - Tournoi Europeen des Escoles de Rugby w Bethune, w północnej Francji. Był to już drugi wyjazd na tego typu zawody, ale pierwszy zorganizowany samodzielnie przez RCC -...

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.