Reprezentacyjny debiut Królaka

TO / 2014-10-22

Tak jak niedawno zapowiadaliśmy, nasz wychowanek zaliczył debiut w reprezentacji narodowej - na razie jeszcze nie polskiej, ale norweskiej. Daniel Królak wystąpił w pierwszym składzie zespołu z fiordów, rywalizującym z Finlandią w meczu przedostatniej dywizji Pucharu Narodów Europy.

"Bugs", który zaraził się rugbową pasją w Częstochowie, już od kilku lat jako mieszkaniec Norwegii kontynuuje swoją sportową przygodę w tamtejszej lidze. Daniel jako zawodnik pierwszej linii młyna prezentował się na boisku w Oslo przez 60 minut, skutecznie broniąc przestrzeni przy większości przegrupowań, a także asekurując kolegów drużyny w ofensywnych wejściach w kontakt.

Wychodząc na mecz, byłem bardzo zdenerwowany - mówi o swoim występie w kadrze narodowej "Bugs". - To było trochę mocniejsze rugby niż to w lidze, naprawdę męczące spotkanie. Czasem był dobry "kocioł" - określił w swoim stylu zawodnik. Między innymi dzięki jego walecznej postawie reprezentacja gospodarzy pokonała Finów w stosunku 20:12, zapewniając sobie trzecie miejsce w dywizji 2D europejskich rozgrywek.

Miejmy nadzieję, Daniel zyska uznanie u skandynawskiego selekcjonera i jeszcze częściej będziemy go oglądać w reprezentacyjnym stroju. 

Końcowa tabela Dywizji 2B Pucharu Narodów Europy:

1. Luksemburg 25
2. Bośnia i Hercegowina 16
3. Norwegia 16
4. Finlandia 12
5. Grecja 12

Kategorie: #Rugby 15

Zobacz też

Daniel Królak w reprezentacji Norwegii!

Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

Udany występ naszych seniorek

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.