Pierwsza runda Mistrzostw Polski na półmetku

OK / 2014-10-21

Za nami dwa z czterech turniejów eliminacyjnych MPS i jest to dobra pora by dokonać analizy sytuacji panującej aktualnie w rozgrywkach.

fot. Klaudia Oboza

Przypomnijmy: Eliminacje toczą się w czterech regionach: południowym, centralnym, zachodnim i północnym. Nasza drużyna znajduje się w regionie południowym, a za przeciwników ma drużyny z Rudy Śląskiej, Bytomia, Bielsko-Białej, Lublina, Rzeszowa, Sanoka, Nowego Sącza oraz Krakowa.

Rugby Club Częstochowa obecnie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Depczemy po piętach ekipie z Rzeszowa, ponieważ posiadamy identyczną liczbę punktów, jednak ze względu na to, że rzeszowianie wygrali z nami mecz o miejsce na podium w ostatnim turnieju, przysługuje im trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji. Również walka o pierwsze miejsce rysuje się całkiem ciekawie. Nie ma jednego wyraźnego lidera. W pierwszym turnieju zwycięstwo padło łupem R.C. Rudy Śląskiej, a w drugim udany rewanż w finale zanotowali Budowlani Lublin.

W rundzie jesiennej zaplanowany jest jeszcze jeden turniej, który ma odbyć się 16 listopada w Krakowie. Nasi zawodnicy będą chcieli pokazać się tam od lepszej strony niż w ostatnich zawodach, gdyż podium w naszej grupie wydaje się być zdecydowanie w zasięgu naszych zawodników, bez względu na obsadę turnieju. Wiosną nasi panowie będą mieli tylko jedną okazję do zagrania o punkty w ramach eliminacji, ale patrząc na aktualną tabelę naszej grupy, tylko kataklizm mógłby pozbawić naszą drużynę awansu do półfinału Mistrzostw Polski.

Warto także spojrzeć jak się mają sprawy w innych grupach.

W zdecydowanie najmocniejszym obok naszej grupy, regionie północnym dwie drużyny mocno rywalizują o pierwsze miejsce w tabeli. Arka Gdynia ma niewielką przewagę nad Lechią Gdańsk, która również nie odpuszcza i robi wszystko by kontynuować niezwykle udaną passę w rozgrywkach siódemkowych.

W grupie zachodniej mamy na czele "dobrych znajomych" RCC z poprzedniego sezonu. Na czele tabeli jest Tytan Gniezno, który wydaje się być zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w tej grupie. Na drugim miejscu znajduje się Husar Bolesławiec, który zaliczył jednak ostatnio słaby występ w Szczecinie. Ostateczna walka o pierwszą pozycję rozegra się zapewne między tymi drużynami, gdyż mają one dużą przewagę punktową nad pozostałymi.

Najsłabsza sportowo wydaje się być w tej chwili grupa centralna. Liderem jest tam mocna Legia Warszawa, ale już kolejne w rozgrywkach zespoły w ostatnich latach regularnie musiały uznać wyższość naszej drużyny.

Kolejne turnieje we wszystkich grupach zaplanowano na 16. listopada.

Zobacz też

Żenujący wynik w Rudzie Śląskiej...

Udany występ naszych seniorek

Co ugramy na Burloch Arenie?

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2023/2024

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.