Udany występ naszych seniorek

OK / 2014-10-20

W minioną sobotę nasze rugbistki wystartowały w zawodach we Wrocławiu, gdzie rozgrywany był III Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w rugby. Dziewczyny wystąpiły w drużynie Jura Barbarians, połączone z zawodniczkami Juvenii Kraków.

fot. Aleksandra Drozd

Skład w jakim wystąpiły nasze seniorki był raczej eksperymentalny. Nie tylko nigdy wcześniej nie grały razem z dziewczynami z Krakowa, ale także... nie znały się z nimi. Jednak już po pierwszym meczu można było zauważyć, że współpraca układa się nadzwyczaj dobrze. Krakowsko-częstochowski mix zwyciężył z Syrenkami Warszawa sprawiając niemałą niespodziankę wszystkim obecnym. W grupie z naszą drużyną znalazła się także ekipa z Rudy Śląskiej. Wicemistrzynie Polski były wymagającym przeciwnikiem. Mimo tego, nasza skuteczna obrona szybko wyprowadziła je z równowagi. Mecz zakończył się niewielką porażką 10:5. Lekkie zagubienie rudzianek mogło zostać lepiej wykorzystane przez nasze zawodniczki, co w efekcie mogło dać nawet zwycięstwo.  

Niestety mimo świetnego wejścia w turniej nie nam przyszło mierzyć się o medale, regulamin rozgrywek  jest w tym przypadku bezwzględny. Jako drużyna łączona, nie mieliśmy prawa walczyć o wyższe miejsce niż... przedostatnie z drugą ekipą Barbarians, która była drugim składem Legii Warszawa. Nasze zawodniczki miały rozegrać z nią dwa ostatnie mecze, jednak ze względu na niespełnione ambicje i wysoki potencjał naszej drużyny, organizatorzy postanowili dać nam szansę zagrać jeszcze z drużyną Delia Atomówki Łódź.

Mecz z ekipą Barbarians okazał się niezwykle udany. Potężna wygrana 33:0 dodała skrzydeł przed ostatnim starciem, jednak w ostatnim meczu turnieju, zawodniczki Jury musiały uznać wyższość łodzianek. Nie to było jednak najważniejsze w tym dniu. W pamięci pozostanie waleczna postawa podczas turnieju oraz ogromny sukces drużyny, która mimo tego, iż nigdy nie występowała w takim składzie, idealnie scaliła się na boisku. Gdyby nie regulamin, mogłybyście sporo namieszać w klasyfikacji – słychać było podczas rozmów w kuluarach. Sezon jeszcze się nie kończy, w szeregach naszych Pań widać chęć do dalszej pracy na treningach i bliższej współpracy z krakowską ekipą więc jeszcze wszystko przed nami.

RCC reprezentowały:
Ola Krzypkowska, Sylwia Gołda, Olga Przybylik, Ola Supernak, Klaudia Oboza, Kinga Karlińska.

Zobacz też

Kinga Karlińśka powołana na konsultację...

Żenujący wynik w Rudzie Śląskiej...

Co ugramy na Burloch Arenie?

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2023/2024

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.