Najmłodsi walczyli w Rudzie Śląskiej

OK / 2014-10-14

Nie tylko nasi seniorzy odwiedzili w miniony weekend Rudę Śląską. Z rugbową wizytą zjawili się również nasi młodzicy oraz mini-żacy występując w sobotę w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży.

Grupa naszych najmłodszych wychowanków zdobyła piąte miejsce w kategorii Mini-żak. Ci zawodnicy rywalizowali z drużynami z Rudy Śląskiej, która wystawiła dwa składy oraz ekipą z Lubienia. Wygrana przypadła im w spotkaniu z drugim składem gospodarzy. Starsi – młodzicy – uplasowali się w swojej rywalizacji na trzeciej pozycji. Ich przeciwnikami były drużyny z Łodzi oraz Gorców Raby Niżnej. 

Sobotni turniej możemy zaliczyć do udanych pod względem ogrywania się i zbierania doświadczenia, chłopaki na boisku pokazali to czego najbardziej od nich oczekiwałem, czyli całkowite zaangażowanie bez odpuszczania nawet na chwilę, jednak we wszystkich rozegranych meczach musieli uznać wyższość przeciwników. Wiem, że czeka nas jeszcze wiele dobrego , bo praca na treningach przynosi zauważalne efekty - skomentował występ młodzików trener Patryk Weżgowiec.

Jeszcze bardziej cieszy fakt, że nasi podopieczni nie będą musieli długo czekać na kolejną okazję do gry. Już za dwa tygodnie pojadą do Łodzi, aby zdobyć kolejne doświadczenia i poznawać dalej prawdziwą rugbową atmosferę. Tymi właśnie zawodami zakończą dość intensywną i ciekawą rundę jesienną.

Zobacz też

Żenujący wynik w Rudzie Śląskiej...

Mini-żaki rywalizowały w Łodzi

"Każde dziecko w Częstochowie zagra w rugby"

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.