Świetny start, słaby finisz

TO / 2014-09-17

W niedzielnym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Rugby 7 częstochowscy rugbiści zajęli miejsce tuż za podium. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, gospodarze nie powtórzyli tak skutecznej gry w fazie półfinałowej.

fot. Klaudia Oboza

Na stadion przy ul. Kopalnianej na Dźbowie przyjechało osiem mocno zmotywowanych drużyn. Częstochowianie trafili do wyrównanej grupy z Biało-czarnymi Nowy Sącz, Czarnymi z Bytomia i RC Bielsko-Biała. Mimo wielu błędów i nerwowej gry naszej drużyny, pierwsze spotkanie z bielszczanami skończyło się pewnym zwycięstwem RCC. Podobnie było po godzinie, gdy po drugiej stronie boiska stanęli Czarni. Większość skutecznych akcji gospodarzy nie była jednak wynikiem dynamicznie rozegranych zespołowych akcji, a raczej indywidualnych wejść zawodników i wykorzystywania luk w obronie rywali.

Najtwardszy opór w fazie grupowej postawili zdecydowanie rugbiści z Nowego Sącza, którzy wielokrotnie przedzierali się pod pole punktowe gospodarzy. Dzięki skutecznej i ofiarnej obronie częstochowianom udało się ukończyć ten mecz bez straty przyłożenia. Zwycięstwo zielono-czarnych zapewniły w tym meczu głównie indywidualne akcje Mateusza Nowaka.

W drugiej grupie ton rywalizacji nadawały zgodnie z oczekiwaniami ekipy z Lublina i Rudy Śląskiej. Częstochowianom przyszło rywalizować z ekipą Budowlanych. Lublinianie zaprezentowali w tym meczu o wiele lepsze zgranie w ataku, co pozwoliło na kilkukrotne ogranie coraz bardziej zmęczonych graczy RCC. Naszej drużynie pozostała walka o ostatnie miejsce na podium w meczu, w którym przeciwnikiem byli po raz drugi rugbiści z Nowego Sącza. Niestety, gospodarze nie potrafili utrzymać koncentracji z poprzednich spotkań i Biało-czarni skutecznie zrewanżowali się za porażkę w fazie grupowej. Tym samym po grupowych zwycięstwach i zaostrzonych apetytach zawodników, jak i wiernych kibiców RCC, pozostało pogodzić się z zakończeniem turnieju w środku stawki. Frustracji z tego powodu nie ukrywał grający trener Mateusz Nowak. "Jesteśmy pierwszą drużyną, która w trakcie turnieju wygrywa z jedną drużyną 17:0, a następnie przegrywa w podobnym stosunku. Przepraszam kibiców, że musieli oglądać dwa nasze ostatnie mecze w niedzielę" - podsumował krótko szkoleniowiec.

Inauguracyjny turniej Mistrzostw w Częstochowie był pełen zaciętej i twardej walki, co poskutkowało również niestety kilkoma urazami zawodników. Niedzielne zawody udowodniły, że rywalizacja w grupie południowej MPS7 nie będzie łatwa. Poważny zamiar awansu do kolejnej fazy ma o wiele więcej ekip, niż ilość dostępnych miejsc w czołowej czwórce, co zapowiada świetną rywalizację w kolejnych turniejach.

Zobacz też

Zaczynamy walkę o Mistrzostwo Polski! Niedziela...

I Nocny Turniej Rugby za nami

Przed nami pierwsze zawody... w nocy

Już niedługo...

XV-lecie RCC

30.06-1.07

dowiedz się więcej

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.