Świetny start, słaby finisz

TO / 2014-09-17

W niedzielnym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Rugby 7 częstochowscy rugbiści zajęli miejsce tuż za podium. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, gospodarze nie powtórzyli tak skutecznej gry w fazie półfinałowej.

fot. Klaudia Oboza

Na stadion przy ul. Kopalnianej na Dźbowie przyjechało osiem mocno zmotywowanych drużyn. Częstochowianie trafili do wyrównanej grupy z Biało-czarnymi Nowy Sącz, Czarnymi z Bytomia i RC Bielsko-Biała. Mimo wielu błędów i nerwowej gry naszej drużyny, pierwsze spotkanie z bielszczanami skończyło się pewnym zwycięstwem RCC. Podobnie było po godzinie, gdy po drugiej stronie boiska stanęli Czarni. Większość skutecznych akcji gospodarzy nie była jednak wynikiem dynamicznie rozegranych zespołowych akcji, a raczej indywidualnych wejść zawodników i wykorzystywania luk w obronie rywali.

Najtwardszy opór w fazie grupowej postawili zdecydowanie rugbiści z Nowego Sącza, którzy wielokrotnie przedzierali się pod pole punktowe gospodarzy. Dzięki skutecznej i ofiarnej obronie częstochowianom udało się ukończyć ten mecz bez straty przyłożenia. Zwycięstwo zielono-czarnych zapewniły w tym meczu głównie indywidualne akcje Mateusza Nowaka.

W drugiej grupie ton rywalizacji nadawały zgodnie z oczekiwaniami ekipy z Lublina i Rudy Śląskiej. Częstochowianom przyszło rywalizować z ekipą Budowlanych. Lublinianie zaprezentowali w tym meczu o wiele lepsze zgranie w ataku, co pozwoliło na kilkukrotne ogranie coraz bardziej zmęczonych graczy RCC. Naszej drużynie pozostała walka o ostatnie miejsce na podium w meczu, w którym przeciwnikiem byli po raz drugi rugbiści z Nowego Sącza. Niestety, gospodarze nie potrafili utrzymać koncentracji z poprzednich spotkań i Biało-czarni skutecznie zrewanżowali się za porażkę w fazie grupowej. Tym samym po grupowych zwycięstwach i zaostrzonych apetytach zawodników, jak i wiernych kibiców RCC, pozostało pogodzić się z zakończeniem turnieju w środku stawki. Frustracji z tego powodu nie ukrywał grający trener Mateusz Nowak. "Jesteśmy pierwszą drużyną, która w trakcie turnieju wygrywa z jedną drużyną 17:0, a następnie przegrywa w podobnym stosunku. Przepraszam kibiców, że musieli oglądać dwa nasze ostatnie mecze w niedzielę" - podsumował krótko szkoleniowiec.

Inauguracyjny turniej Mistrzostw w Częstochowie był pełen zaciętej i twardej walki, co poskutkowało również niestety kilkoma urazami zawodników. Niedzielne zawody udowodniły, że rywalizacja w grupie południowej MPS7 nie będzie łatwa. Poważny zamiar awansu do kolejnej fazy ma o wiele więcej ekip, niż ilość dostępnych miejsc w czołowej czwórce, co zapowiada świetną rywalizację w kolejnych turniejach.

Zobacz też

Zaczynamy walkę o Mistrzostwo Polski! Niedziela...

I Nocny Turniej Rugby za nami

Przed nami pierwsze zawody... w nocy

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.