Świetny start, słaby finisz

TO / 2014-09-17

W niedzielnym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Rugby 7 częstochowscy rugbiści zajęli miejsce tuż za podium. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, gospodarze nie powtórzyli tak skutecznej gry w fazie półfinałowej.

fot. Klaudia Oboza

Na stadion przy ul. Kopalnianej na Dźbowie przyjechało osiem mocno zmotywowanych drużyn. Częstochowianie trafili do wyrównanej grupy z Biało-czarnymi Nowy Sącz, Czarnymi z Bytomia i RC Bielsko-Biała. Mimo wielu błędów i nerwowej gry naszej drużyny, pierwsze spotkanie z bielszczanami skończyło się pewnym zwycięstwem RCC. Podobnie było po godzinie, gdy po drugiej stronie boiska stanęli Czarni. Większość skutecznych akcji gospodarzy nie była jednak wynikiem dynamicznie rozegranych zespołowych akcji, a raczej indywidualnych wejść zawodników i wykorzystywania luk w obronie rywali.

Najtwardszy opór w fazie grupowej postawili zdecydowanie rugbiści z Nowego Sącza, którzy wielokrotnie przedzierali się pod pole punktowe gospodarzy. Dzięki skutecznej i ofiarnej obronie częstochowianom udało się ukończyć ten mecz bez straty przyłożenia. Zwycięstwo zielono-czarnych zapewniły w tym meczu głównie indywidualne akcje Mateusza Nowaka.

W drugiej grupie ton rywalizacji nadawały zgodnie z oczekiwaniami ekipy z Lublina i Rudy Śląskiej. Częstochowianom przyszło rywalizować z ekipą Budowlanych. Lublinianie zaprezentowali w tym meczu o wiele lepsze zgranie w ataku, co pozwoliło na kilkukrotne ogranie coraz bardziej zmęczonych graczy RCC. Naszej drużynie pozostała walka o ostatnie miejsce na podium w meczu, w którym przeciwnikiem byli po raz drugi rugbiści z Nowego Sącza. Niestety, gospodarze nie potrafili utrzymać koncentracji z poprzednich spotkań i Biało-czarni skutecznie zrewanżowali się za porażkę w fazie grupowej. Tym samym po grupowych zwycięstwach i zaostrzonych apetytach zawodników, jak i wiernych kibiców RCC, pozostało pogodzić się z zakończeniem turnieju w środku stawki. Frustracji z tego powodu nie ukrywał grający trener Mateusz Nowak. "Jesteśmy pierwszą drużyną, która w trakcie turnieju wygrywa z jedną drużyną 17:0, a następnie przegrywa w podobnym stosunku. Przepraszam kibiców, że musieli oglądać dwa nasze ostatnie mecze w niedzielę" - podsumował krótko szkoleniowiec.

Inauguracyjny turniej Mistrzostw w Częstochowie był pełen zaciętej i twardej walki, co poskutkowało również niestety kilkoma urazami zawodników. Niedzielne zawody udowodniły, że rywalizacja w grupie południowej MPS7 nie będzie łatwa. Poważny zamiar awansu do kolejnej fazy ma o wiele więcej ekip, niż ilość dostępnych miejsc w czołowej czwórce, co zapowiada świetną rywalizację w kolejnych turniejach.

Zobacz też

Zaczynamy walkę o Mistrzostwo Polski! Niedziela...

I Nocny Turniej Rugby za nami

Przed nami pierwsze zawody... w nocy

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.