Zaczynamy walkę o Mistrzostwo Polski! Niedziela - stadion przy ul. Kopalnianej.

FNM / 2014-09-07

Jeszcze niedawno na naszej stronie pisaliśmy o nowym systemie wyłaniania Mistrza Polski Rugby 7. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że gospodarzem pierwszego turnieju eliminacyjnego będzie RCC!

fot. Kaludia Oboza

Już w najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Kopalnianej częstochowianie zmierzą się z drużynami z grupy południowej w pierwszym z czterech turniejów fazy eliminacyjnej Mistrzostw. Rywalami RCC na tym etapie będą m. in. dobrze znane nam ekipy Igloo Ruda Śląska, Czarnych w Bytomiu, a także RC Bielsko-Biała, których ostatnio mieliśmy okazję oglądać w nocnym turnieju rugby w naszym mieście. W grupie znajdują się również solidne zespoły znane głównie z rozgrywek 15-osobowych: Budowlani Lublin oraz Juvenia Kraków. Tę ciekawą stawkę uzupełniają nieprzewidywalne AZS Rzeszów, wzmocnieni przed tym sezonem Biało-Czarni Nowy Sącz oraz początkujący zespół z Sanoka.

Walka o awans do fazy półfinałowej będzie na pewno zacięta, ale zdecydowanie jest w zasięgu częstochowian. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu będzie jak najlepszy występ przed własną publicznością w niedzielę. Nasi zawodnicy powinni przystąpić do tego turnieju w niemal optymalnym składzie, waży się jedynie gra Jakuba Jakubczaka, który narzeka na drobny uraz. Trzeba także pamiętać, że w rundzie jesiennej z gry wykluczony jest Grzegorz Szkopiak, który w najbliższych tygodniach przejdzie zabieg związany z kontuzją barku.

Już dziś zapraszamy do przyjścia na stadion przy ul. Kopalnianej i doping dla naszych zawodników w inauguracyjnym turnieju Mistrzostw Polski. Jak zwykle będzie to również okazja do dobrej zabawy na świeżym powietrzu, nie zabraknie przekąsek, a najmłodsi będą mieć po raz kolejny możliwość sprawdzenia się w bezkontaktowej odmianie rugby (rugby TAG). Również drużyny, które znajdą się w stawce tych zawodów, zwiastują wyjątkowe emocje.

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Rugby 7
14.09.2014, godz. 11:00, Stadion Rugby przy ul. Kopalnianej
Wstęp na zawody w cenie 5 zł, osoby do 18 roku życia bezpłatnie. Bądźcie koniecznie z nami!

Zobacz też

I Nocny Turniej Rugby za nami

Przed nami pierwsze zawody... w nocy

Romont sponsorem RCC w nadchodzącym sezonie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Podsumowanie sezonu 2020/21 w Szkółce Rugby RCC

Za nami kolejny dziwny sezon z koronawirusem w tle. Z powodu lockdownów nie udało nam się pojechać na kilka zaplanowanych turniejów w drugiej połowie jesieni i na początku wiosny. Mimo to trenowaliśmy przez cały sezon z wyjątkiem trzech tygodni z początku kwietnia, gdy było to...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.