Z wizytą u pań

OK / 2014-08-23

Ostatnio dużo dzieje się w kobiecym środowisku rugby, dlatego warto przyjrzeć się obecnie panującej sytuacji. Zaczynając od wieści co nowego u naszych pań, przez obecną sytuację w drużynie mistrzyń Polski, kończąc na drużynach zupełnie nowych, sprawdziliśmy, iż piękna strona rugby stale rośnie w siłę i wcale nie zamierza odpuścić.

Na początek bierzemy pod lupę to co dzieje się na naszym podwórku. Zimowy nabór organizowany w lutym tego roku okazał się bardzo owocny dla żeńskiej drużyny. Nowe zawodniczki zasiliły trochę nadgryzioną kontuzjami drużynę i świetnie wkomponowały się w zespół. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, wierząc że już niedługo będą stanowić o jego sile. Mimo udanego naboru wciąż czekamy na kolejne Panie gotowe do gry, regularnie trenując i pozostając w gotowości do walki. Co więcej ostatnio nasz klub obiegła bardzo radosna wiadomość mówiąca, iż nasza zawodniczka Ewa Szyler została mamą. Na świecie pojawiła się więc nowa potencjalna rugbistka.

Przykra niespodzianka spotkała natomiast obecne mistrzynie Polski - Ladies Lechię Gdańsk. Zarząd klubu nie przedłożył w Urzędzie Miasta ich wniosku o stypendium, mimo iż dziewczynom należy się to jak nikomu innemu. Od kilku lat pozostają najlepszą drużyną w Polsce, nie raz kończąc mecze lub turnieje bez straconego punktu. Co więcej dziewczyny nieoficjalnie dowiedziały się, że ich drużyna ma zostać rozwiązana. Znając jednak wolę walki zawodniczek z Trójmiasta, wierzymy że wyjdą z tej sytuacji zwycięsko, jak z niejednego meczu.

Jeśli chodzi o całe środowisko od dłuższego czasu mocną pozycję utrzymują wspomniane mistrzynie Polski, Diablice Ruda Śląska oraz Black Roses Posnania. Te ostatnie, były sporym zaskoczeniem poprzedniego sezonu, gdyż startując w jednej rundzie rozgrywek jako nowo powstała drużyna, już w następnej grały o miejsce na podium. Rośnie w siłę również warszawskie środowisko kobiecego rugby. Obecnie do dwóch starszym stażem drużyn - Syrenek i Frogsów - dołączyła niedawno Legia Warszawa. Obserwując ostatnie turnieje radzi sobie coraz lepiej, walcząc i wygrywając swoje pierwsze mecze.

Stale rosnąca liczba kobiecych drużyn pozwala wierzyć, iż kobiece środowisko rugby będzie przysparzać nam coraz więcej emocji, a poziom rozgrywek z roku na rok będzie się podwyższał. Wszystkie dziewczyny chętne spróbowania swoich sił w rugby zapraszamy na treningi lub do kibicowania naszym paniom na I Nocnym Turnieju Rugby, który odbędzie się już dziś w Częstochowie na stadionie przy ulicy Limanowskiego. Początek rozgrywek o 22.

Zobacz też

Przed nami pierwsze zawody... w nocy

Udany sparing na początek sezonu

Czas na powrót

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.