Przed nami pierwsze zawody... w nocy

TO / 2014-08-20

Co ciekawego można robić w sobotnią noc w Częstochowie? Jeśli komuś opatrzyły się już miejscowe dyskoteki, możliwości zostaje naprawdę niewiele. Jednak w najbliższy weekend będzie inaczej!

Oprócz klasycznego rugby, odbywały się już w Polsce np. rozgrywki na piasku, ale jak dotąd nigdy nie było turnieju... w środku nocy. Na taki pomysł wpadli działacze RC Częstochowa, którzy organizują I Nocny Turniej Rugby w najbliższy weekend. Oczywiście rugbiści nie będą grać zupełnie po ciemku, bo do dyspozycji będą mieć sztuczne oświetlenie.

W turnieju, który rozpocznie się w sobotę o 22.00, będą rywalizować zarówno męskie, jak i żeńskie ekipy. Nie jest jeszcze do końca znana obsada zawodów, jednak możemy być pewni, że ze strony gospodarzy wystąpią dwie męskie i jedna żeńska drużyna. Można się spodziewać przyjazdu kilku zespołów z regionu, które będą chciały w ten sposób sprawdzić się w boju przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek Mistrzostw Polski Rugby 7, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu. Nie inaczej jest w przypadku częstochowian, szczególnie iż pierwszy turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w naszym mieście. Mimo iż sobotni nocny turniej będzie miał charakter typowo towarzyski, będzie to świetna okazja do przećwiczenia pewnych elementów gry i nabrania pewności siebie przed sezonem ligowym.

Sobotnio-niedzielny I Nocny Turniej Rugby, którego organizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia Miasta Częstochowy, odbędzie się na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego, a wstęp na nie jest bezpłatny. Jak zwykle na zawodach organizowanych przez RCC, świetnie odnajdą się na nim widzowie nie mający wielkiego pojęcia o rugby - zasady gry będą na bieżąco wyjaśniane przez spikera. Ze względu na porę zawodów, na trybunach spodziewamy się typowo rozrywkowej atmosfery, zatem zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, płeć i religię!

Zobacz też

Udany sparing na początek sezonu

Czas na powrót

Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.