Udany sparing na początek sezonu

OK / 2014-08-19

Po plażowym wypoczynku na Sopot Beach Rugby przyszedł czas na powrót do regularnych treningów i wznowienia walki o kolejne zwycięstwa. W miniony weekend nasi rugbiści zawitali do Bytomia, aby przed sezonem rozegrać kilka gier kontrolnych z gospodarzami.

Nasi zawodnicy rozegrali cztery mecze z drużyną Czarni w Bytomiu. Występ okazał się wyjątkowo udany, gdyż częstochowianie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa w żadnym z rozegranych spotkań. W przyłożeniach punkty rozkładały się następująco - 4:2, 2:1, 8:3, 4:0.

"Grę swojej drużyny oceniam dobrze, był to nasz pierwszy mecz po dłuższej przerwie, a mimo to zaprezentowaliśmy się na naprawdę dobrym poziomie. Poprawę widać zwłaszcza w grze w obronie nad którą pracowaliśmy przez ostatnie pół roku. Spotkanie to było również okazją do sprawdzenia swoich sił dla zawodników, którzy nie grali często w pierwszym składzie, w zeszłym sezonie." skomentował turniej jeden z zawodników - Michał Krzypkowski.

Dobra postawa naszych rugbistów w sparingach, wskazuje iż panowie zagwarantują nam dużo rugbowych emocji w jesiennej rundzie rozgrywek, która rozpoczyna się już za dwa tygodnie. W ostatni weekend wakacji przeniesiemy się na boisko przy ulicy Kopalnianej, gdzie nasi rugbiści po raz pierwszy w tym sezonie zawalczą o ligowe punkty. Tymczasem zarówno przed naszymi rugbistami jak i rugbistkami kolejna okazja do gry - turniej nocny, który organizowany jest przez nasz klub już w tę sobotę 23 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

W Bytomiu naszą drużynę reprezentowali: Bednarek Rafał, Balsam Karol, Jakubczak Jakub, Krzypkowski Michał, Popczyk Daniel, Puczka Marcel, Rokosa Jakub, Weżgowiec Patryk

Zobacz też

Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

Czas na powrót

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Podsumowanie sezonu 2020/21 w Szkółce Rugby RCC

Za nami kolejny dziwny sezon z koronawirusem w tle. Z powodu lockdownów nie udało nam się pojechać na kilka zaplanowanych turniejów w drugiej połowie jesieni i na początku wiosny. Mimo to trenowaliśmy przez cały sezon z wyjątkiem trzech tygodni z początku kwietnia, gdy było to...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.