Czas na powrót

OK / 2014-08-08

Nasi rugbyści po krótkim posezonowym odpoczynku wrócili do regularnych treningów. Ostatnimi czasy nie brakowało im rugbowych emocji, dlatego też mała przerwa na zregenerowanie sił była wskazana.

Seniorzy sumiennie przepracowali cały sezon, biorąc udział w wielu turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 nie raz osiągając niemałe sukcesy, kiedy to stawali na podium. Dodatkowo, aż dwa turnieje rundy wiosennej odbyły się w Częstochowie, w tym najważniejszy finałowy. Ten ostatni wymagał ogromnego wkładu pracy nie tylko na treningach, ale także poza nimi, gdyż każdy organizacyjny szczegół musiał zostać dopracowany. Teraz, po krótkiej przerwie seniorzy wznowili treningi, aby powoli przygotowywać się do kolejnych jesiennych zmagań. Rozgrywki będą odbywały się w zupełnie innej formie niż dotychczas, o czym pisaliśmy ostatnio.

Inaczej sprawa wygląda u naszych rugbistek. Dziewczyny ze względu na braki kadrowe nie wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorek w rundzie wiosennej, jednakże cały czas brały czynny udział w treningach, pozostając w gotowości do ewentualnego startu w rozgrywkach. Nie sposób również zapomnieć o naszych najmłodszych podopiecznych czyli sekcjach młodzieżowych, którzy także z dużym entuzjazmem powrócili do treningów.

Tymczasem zarówno sekcja żeńska jak i męska czeka na ostatni punkt odpoczynku czyli Sopot beach rugby - Mistrzostwa Polski w rugby na plaży. Co roku jest to okazja do dobrej zabawy z całym rugbowym środowiskiem.

Zobacz też

Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

"Wolę uczyć zawodników myślenia.."

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.