Czas na powrót

OK / 2014-08-08

Nasi rugbyści po krótkim posezonowym odpoczynku wrócili do regularnych treningów. Ostatnimi czasy nie brakowało im rugbowych emocji, dlatego też mała przerwa na zregenerowanie sił była wskazana.

Seniorzy sumiennie przepracowali cały sezon, biorąc udział w wielu turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 nie raz osiągając niemałe sukcesy, kiedy to stawali na podium. Dodatkowo, aż dwa turnieje rundy wiosennej odbyły się w Częstochowie, w tym najważniejszy finałowy. Ten ostatni wymagał ogromnego wkładu pracy nie tylko na treningach, ale także poza nimi, gdyż każdy organizacyjny szczegół musiał zostać dopracowany. Teraz, po krótkiej przerwie seniorzy wznowili treningi, aby powoli przygotowywać się do kolejnych jesiennych zmagań. Rozgrywki będą odbywały się w zupełnie innej formie niż dotychczas, o czym pisaliśmy ostatnio.

Inaczej sprawa wygląda u naszych rugbistek. Dziewczyny ze względu na braki kadrowe nie wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorek w rundzie wiosennej, jednakże cały czas brały czynny udział w treningach, pozostając w gotowości do ewentualnego startu w rozgrywkach. Nie sposób również zapomnieć o naszych najmłodszych podopiecznych czyli sekcjach młodzieżowych, którzy także z dużym entuzjazmem powrócili do treningów.

Tymczasem zarówno sekcja żeńska jak i męska czeka na ostatni punkt odpoczynku czyli Sopot beach rugby - Mistrzostwa Polski w rugby na plaży. Co roku jest to okazja do dobrej zabawy z całym rugbowym środowiskiem.

Zobacz też

Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

"Wolę uczyć zawodników myślenia.."

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.