Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

TO / 2014-08-04

Od jesieni rozgrywki o Mistrzostwo Polski w olimpijskiej odmianie rugby wśród seniorów wkraczają w nową erę.

System rozgrywek będzie o wiele bardziej rozbudowany. Będą one podzielone na 3 fazy. Tym razem nie jeden turniej będzie decydował o awansie do fazy finałowej, a eliminacje. które będą się składać z co najmniej czterech turniejów w każdym z czterech regionów kraju. Najlepsze drużyny awansują do jednodniowych turniejów półfinałowych. Stąd 12 najlepszych ekip spotka się w finale Mistrzostw Polski, który będzie dwudniowym świętem rugby 7.

Co ciekawe, zespoły, które z eliminacji nie dotrą do dalszych etapów rozgrywek, będą walczyć o pewnego rodzaju nagrodę pocieszenia - Puchar Regionu, który zostanie przyznany najlepszym ekipom na północy i południu kraju spośród tych, które odpadną w fazie eliminacyjnej lub półfinałowej. Rozgrywki o Puchar Regionu będą się składać z dwóch turniejów w każdej grupie.

Pełen regulamin rozgrywek można znaleźć na stronie Polskiego Związku Rugby. Miejmy nadzieję, że tak rozbudowana forma rozgrywek przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego i atrakcyjności rugby 7."

Zobacz też

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

"Wolę uczyć zawodników myślenia.."

Wypowiedzi po finale PLR7

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.