Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

TO / 2014-08-04

Od jesieni rozgrywki o Mistrzostwo Polski w olimpijskiej odmianie rugby wśród seniorów wkraczają w nową erę.

System rozgrywek będzie o wiele bardziej rozbudowany. Będą one podzielone na 3 fazy. Tym razem nie jeden turniej będzie decydował o awansie do fazy finałowej, a eliminacje. które będą się składać z co najmniej czterech turniejów w każdym z czterech regionów kraju. Najlepsze drużyny awansują do jednodniowych turniejów półfinałowych. Stąd 12 najlepszych ekip spotka się w finale Mistrzostw Polski, który będzie dwudniowym świętem rugby 7.

Co ciekawe, zespoły, które z eliminacji nie dotrą do dalszych etapów rozgrywek, będą walczyć o pewnego rodzaju nagrodę pocieszenia - Puchar Regionu, który zostanie przyznany najlepszym ekipom na północy i południu kraju spośród tych, które odpadną w fazie eliminacyjnej lub półfinałowej. Rozgrywki o Puchar Regionu będą się składać z dwóch turniejów w każdej grupie.

Pełen regulamin rozgrywek można znaleźć na stronie Polskiego Związku Rugby. Miejmy nadzieję, że tak rozbudowana forma rozgrywek przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego i atrakcyjności rugby 7."

Zobacz też

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

"Wolę uczyć zawodników myślenia.."

Wypowiedzi po finale PLR7

Już niedługo...

Nie przegap

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.