Nowa jakość Mistrzostw Polski w Rugby 7

TO / 2014-08-04

Od jesieni rozgrywki o Mistrzostwo Polski w olimpijskiej odmianie rugby wśród seniorów wkraczają w nową erę.

System rozgrywek będzie o wiele bardziej rozbudowany. Będą one podzielone na 3 fazy. Tym razem nie jeden turniej będzie decydował o awansie do fazy finałowej, a eliminacje. które będą się składać z co najmniej czterech turniejów w każdym z czterech regionów kraju. Najlepsze drużyny awansują do jednodniowych turniejów półfinałowych. Stąd 12 najlepszych ekip spotka się w finale Mistrzostw Polski, który będzie dwudniowym świętem rugby 7.

Co ciekawe, zespoły, które z eliminacji nie dotrą do dalszych etapów rozgrywek, będą walczyć o pewnego rodzaju nagrodę pocieszenia - Puchar Regionu, który zostanie przyznany najlepszym ekipom na północy i południu kraju spośród tych, które odpadną w fazie eliminacyjnej lub półfinałowej. Rozgrywki o Puchar Regionu będą się składać z dwóch turniejów w każdej grupie.

Pełen regulamin rozgrywek można znaleźć na stronie Polskiego Związku Rugby. Miejmy nadzieję, że tak rozbudowana forma rozgrywek przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego i atrakcyjności rugby 7."

Zobacz też

"Jesteśmy grupą ludzi, których motywuje...

"Wolę uczyć zawodników myślenia.."

Wypowiedzi po finale PLR7

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.