Znamy rywali i harmonogram meczy w finale PLR7

FNM / 2014-07-01

Znamy już wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się do finału PLR7. Znamy również podział na grupy i godziny poszczególnych meczy. Oto nasi rywale! i plan sobotniego finału.

Do Częstochowy przyjedzie 7 drużyn. Poniżej przedstawiamy krótkie informacje o naszych przeciwnikach. Kolejność odpowiada tej ustalonej pozycjami w tabeli rozgrywek.

Husar Bolesławiec

Drużyna doskonale znana naszym zawodnikom. Zwycięzcy rundy zasadniczej, dwukrotne wygrywali także turnieje eliminacyjne w Częstochowie, ale zdarzyły im się także słabsze zawody w tej rundzie (Bytom). Atuty Husara to siła oraz warunki fizyczne zawodników.

Bilans meczy RCC z Husarem w tym sezonie: 0-3

Tytan Gniezno

Ekipa z Gniezna dysponuje młodym i bardzo dobrze przygotowanym technicznie składem. Preferują szybką grę ręką, dobrze bronią w systemie 6 + 1, skutecznie rywalizują o piłki przy własnych wznowieniach.

 

Bilans meczy RCC z Tytanem w tym sezonie: 1-2

Unisłavia Unisław

Unisławia od wielu lat jest jedną z najważniejszych sił na mapie rugby 7 w Polsce. W rozgrywkach ligowych rywalizują od wielu lat, regularnie zdobywając wysokie miejsca. Będzie to bez wątpienia jeden z faworytów całego finału.

Bilans meczy RCC z Unisłavią w tym sezonie: 0-0

GRC Łódź

Łódzka ekipa, która na przestrzeni ostatniego roku poczyniła spore postępy. Na przestrzeni sezonu brakowało im stabilizacji formy, ale w finale na pewną będą groźni, a w ich składzie są zawodnicy, którzy potrafią zrobić różnicę na boisku.

Bilans meczy RCC z GRC Łódź w tym sezonie: 2-0 (+ 1 remis)

Miedziowi Lubin

Klub ze zdecydowanie najmniejszym doświadczeniem w finałowej stawce. Duża aktywność, i świetny wynik na turnieju w Bolesławcu otworzyły im drogę do finału, ale ciężko oczekiwać od nich walki o czołowe miejsca. Impreza w Częstochowie będzie zapewne kolejną okazją do zbierania szlifów.

Bilans meczy RCC z Miedziowymi w tym sezonie: 1-0

Igloo Ruda Śląska

Czarny koń finału? Ślązacy skorzystali z absencji klubu ze Szczecina i wskoczyli do Finału "z biletem last minute". Drużyna ma za sobą bardzo dobry sezon, a w nim m.in. wygrany ciekawie obsadzony turniej w Bytomiu. Doświadczenie, równy skład i walory motoryczne powodują, że Ruda Sląska powinna być groźna dla wszystkich rywali w sobotnim finale.

Bilans meczy RCC z Igloo w tym sezonie: 1-0

BBRC Łódź

Klub, który był jednym z prekursorów ligowej formy rozgrywek siódemkowych w Polsce. Po perturbacjach organizacyjnych, w tym sezonie w rozgrywkach bazuje na nowym pokoleniu młodych zawodników. Mimo młodego wieku drużyna prezentuje dobry poziom techniczny i na pewno "nie sprzeda skóry tanio"

Bilans meczy RCC z BBRC w tym sezonie: 1-0

Podział na grupy i harmonogram meczy:

Grupa A:

1. Husar Bolesławiec
2. Unisłavia Unisław
3. GRC Łódź
4. BBRC Łódź

Grupa B:

1. Rugby Club Częstochowa
2. Tytan Gniezno
3. Miedziowi Lubin
4. Igloo Ruda Śląska

11:00 Husar Bolesławiec - BBRC Łódź
11:20 Rugby Club Częstochowa - Igloo Ruda Śląska
11:40 Unisłavia Unisław - GRC Łódź
12:00 Tytan Gniezno - Miedziowi Lubin
12:20 BBRC Łódź - GRC Łódź
12:40 Igloo Ruda Śląska - Miedziowi Lubin
13:00 Husar Bolesławiec - Unisłavia Unisław
13:20 Rugby Club Częstochowa - Tytan Gniezno
13:40 Unisłavia Unisław - BBRC Łódź
14:00 Tytan Gniezno - Igloo Ruda Śląska
14:20 GRC Łódź - Husar Bolesławiec
14:40 Miedziowi Lubin - Rugby Club Częstochowa
15:00 Pófinał #1 A1-B2
15:20 Półfinał #2 B1-A2
15:40 Mecz o 7 miejsce
16:00 Mecz o 5 miejsce
16:20 Mecz o 3 miejsce
16:40 Finał

Zobacz też

Relacja z obozu przygotowawczego RCC

Weekendowe zgrupowanie częstochowian

5 lipca finał ligi w Częstochowie. Walczymy o...

Już niedługo...

Nie przegap

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.