Relacja z obozu przygotowawczego RCC

TO / 2014-07-01

Za graczami RCC dwudniowe zgrupowanie, które było jednym z ostatnich elementów przygotowań do sobotniego finału PLR7.

fot. Klaudia Oboza

Obóz rozpoczęły testy sprawnościowe. W sobotę po południu odbył się kolejny trening, a po przerwie obiadowej i zakwaterowaniu w ośrodku, zawodnicy rozegrali kilka sparingów w pełnym kontakcie. Uzupełnieniem pierwszego dnia treningu była analiza video odbytych treningów. W niedzielę plan dnia był podobny, dzięki czemu była okazja do poprawienia wskazanych wcześniej błędów.

"Dwa dni spędzone na zgrupowaniu były bardzo ciężkie pod względem ilości treningów, lecz dzięki zaangażowaniu każdego zawodnika pozwoliły na przeanalizowanie i poprawienie błędów popełnianych na boisku. Mieliśmy okazję zgrać się jeszcze bardziej z innymi zawodnikami, a także spróbować kilku nowych zagrań, które mam nadzieję przyniosą medal w turnieju finałowym." - skomentował weekendowe zmagania zawodnik RCC Jakub Jakubczak.

Teraz pozostaje tylko odliczać dni do najważniejszego w historii częstochowskiej ekipy turnieju. Kto jeszcze nie zarezerwował swojego biletu na sobotni finał, może to zrobić tutaj. Wspieraj dopingiem zielono-czarnych w finale!

Zobacz też

Weekendowe zgrupowanie częstochowian

5 lipca finał ligi w Częstochowie. Walczymy o...

Kolejny udany występ seniorów

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.