Weekendowe zgrupowanie częstochowian

TO / 2014-06-27

Na tydzień przed finałowym turniejem PLR7, zawodnicy częstochowskiej ekipy wybiorą się na pierwszy w historii klubu 2-dniowy obóz treningowy. Jak będzie wyglądać zgrupowanie?

16 zawodników szerokiej kadry, branych pod uwagę w kontekście występu w lipcowych zawodach, będzie stacjonować w podczęstochowskim ośrodku, zaś treningi odbywać się będą na klubowym obiekcie przy ul. Kopalnianej. Dwa weekendowe dni będą wypełnione treningami, a także m. in. analizą video rozegranych spotkań.

- W trakcie tego krótkiego zgrupowania przećwiczymy pewne schematy taktyczne, a także wyeliminujemy kilka niedociągnięć w grze naszego zespołu. Jednocześnie celem obozu jest dodatkowe skonsolidowanie drużyny na tydzień przed najważniejszym turniejem, który rozegramy 5 lipca przy ul. Kopalnianej - wyjaśnia trener RCC Mateusz Nowak. - Dzień po zakończeniu zgrupowania, wybiorę ścisłą dwunastkę zawodników, którzy znajdą się w turniejowym składzie.

Skład RCC na obóz:
1. Balsam Karol
2. Bednarek Rafał
3. Glinka Piotr
4. Gliński Piotr
5. Gnych Maciej
6. Gola Krzysztof
7. Jakubczak Jakub
8. Krzypkowski Michał
9. Mitek Jakub
10. Nowak Mateusz
11. Ociepa Tomasz
12. Puczka Marcel
13. Sterna Jakub
14. Szkopiak Grzegorz
15. Wachelka Tomasz
16. Weżgowiec Patryk

Zobacz też

5 lipca finał ligi w Częstochowie. Walczymy o...

Kolejny udany występ seniorów

Zarezerwuj swoje miejsce na finale PLR7!

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.