Kolejny udany występ seniorów

TO / 2014-06-16

Za nami ostatni turniej Polskiej Ligi Rugby 7 przed finałową rozgrywką w Częstochowie. Przy ul. Kopalnianej w skromnej stawce czterech drużyn, pierwszy zespół RCC odniósł pewne zwycięstwo.

fot. Andrzej Mitek

W sobotę częstochowianie wystawili dwie drużyny, dzięki czemu szansę sprawdzenia się w boju otrzymali także młodzi zawodnicy RCC, którzy dopiero od niedawna trenują z seniorskim składem. Gospodarze rywalizowali z ekipami z Rudy Śląskiej oraz Bielska-Białej.

W inauguracyjnym spotkaniu na boisko wyszły obie częstochowskie ekipy. Mimo ambitnej postawy rezerw, dobrze zgrana ze sobą pierwsza drużyna RCC nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa, choć jakość gry mogła pozostawiać nieco do życzenia. W dalszej części turnieju, pierwszy zespół gospodarzy złapał już odpowiedni rytm gry. Nasi zawodnicy uporali się z siłowo grającą ekipą z Rudy Śląskiej, a w trzecim spotkaniu pewnie wypunktowali bielszczan, dzięki czemu zakończyli turniej z kompletem trzech zwycięstw. Druga drużyna RCC uplasowała się natomiast na ostatnim miejscu. Mimo chwilami dobrej gry w ataku, błędy w obronie nie pozwoliły na "urwanie" punktów drużynom ze Śląska.

Sobotni turniej dla częstochowian miał przede wszystkim szkoleniowe znaczenie i pozwolił na wypróbowanie pewnych rozwiązań taktycznych. Patrząc na grę gospodarzy, można z nadziejami oczekiwać finałowego turnieju w Częstochowie, gdzie potencjał poszczególnych drużyn będzie o wiele bardziej wyrównany, a o punkty będzie znacznie trudniej, niż w sobotnich zawodach."

Zobacz też

Kolejne rugbowe emocje w Częstochowie przed nami

"Lepiej się czuję na boisku, niż jako widz."

W Rzeszowie jednak nie powalczymy

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.