Kolejne rugbowe emocje w Częstochowie przed nami

JM / 2014-06-12

Już w najbliższą sobotę częstochowscy kibice będą mieli, kolejną już w tym sezonie, okazję na obejrzenie zmagań swojej drużyny podczas turnieju PLR7 rozgrywanego przy ulicy Kopalnianej. Dzięki zaangażowaniu działaczy RCC, na niespełna miesiąc przed turniejem finałowym, częstochowscy rugbiści znów wybiegną na boisko w roli gospodarzy. Nieznana jest jeszcze ostateczna formuła sobotniego spotkania oraz liczba drużyn jakie zobaczymy, ale emocji z pewnością nie zabraknie.

Częstochowianie wchodzą w decydującą fazę przygotowań do finału, na którym skupiają się od początku rundy wiosennej. Pomimo ciężkich treningów w ostatnich tygodniach, nie widać zmęczenia w drużynie. Każdy zawodnik będzie chciał pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony i dowieść, że zasługuje na miejsce w szerokim składzie na lipcowy turniej. Jako że drobnego urazu barku nabawił się Kuba Jakubczak, nie zobaczymy go walczącego na boisku. Trener będzie miał jednak do dyspozycji wszystkich pozostałych zawodników. Chcąc sprawdzić formę i zaangażowanie swych podopiecznych, zdecydował się wystawić dwie drużyny gospodarzy.

"Jest to ostatni sprawdzian dla nas przed finałem. Dla mnie wynik nie ma znaczenia liczy się tylko konsekwencja taktyczna i sprawdzenie zawodników walczących o miejsce w składzie na finał, dlatego wystawiamy dwie drużyny. Ostatni tydzień pracowaliśmy jeszcze z dużymi obciążeniami, a więc dopiero po tym turnieju zacznie się okres regeneracji i odbudowy. Na tydzień przed finałem wybrana zostanie 15-stka która pojedzie na dwudniowy obóz, a po nim poznamy 12-osobowy skład, który 5 lipca będzie walczył o medal." - skomentował trener Mateusz Nowak.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich zainteresowanych, 14 czerwca na Stadion przy ulicy Kopalnianej w Częstochowie. Pierwszy gwizdek będzie można usłyszeć już o godzinie 10:30.

Zobacz też

"Lepiej się czuję na boisku, niż jako widz."

W Rzeszowie jednak nie powalczymy

Jedziemy po kolejne zwycięstwo

Już niedługo...

Nie przegap

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.