Udane sparingi na początek wiosny

T.O. / 2014-03-17

W minioną sobotę zawodnicy RCC odbyli pierwsze, długo oczekiwane gry sparingowe przed wiosenną rundą rozgrywek. Częstochowianie na boisku przy ul. Kopalnianej w trzech meczach siódemkowych pewnie pokonali zespół Obeliksa Bełchatów.

Początkowo RCC miał zmierzyć się w obu odmianach rugby z drużyną Rugby Ruda Śląska, przygotowującą się do walki o czołowe miejsca w II lidze w rugby piętnastoosobowej. Ekipa z Rudy Śląskiej po ciężkim spotkaniu z Juvenią Kraków zrezygnowała z przyjazdu do Częstochowy. W tej sytuacji klub doszedł do porozumienia z nieco mniej doświadczonym od Ślązaków, ale znanym z ambitnej postawy zespołem z Bełchatowa, dzięki czemu zawodnicy mogli skupić się na grze pod kątem turniejów siódemkowych, które są w obecnym sezonie priorytetem dla drużyny.

- To były udane i potrzebne sparingi. Bardzo dobrze zagraliśmy w ataku, zgodnie z założeniem nacisk położyliśmy na szeroką grę, dużo odwróceń i to wielokrotnie przynosiło efekt w postaci przyłożeń - komentuje grający trener RCC, Mateusz Nowak. - Mimo zdecydowanych zwycięstw mecze pokazały także kilka naszych błędów i z tego w sumie też się cieszę, bo jak na dłoni widzimy, nad czym musimy teraz popracować - kończy szkoleniowiec.

Po rozegraniu trzech spotkań z gośćmi z Bełchatowa, częstochowianie rozegrali jeszcze jeden sparing wewnętrzny, dzięki któremu szansę sprawdzenia się w rywalizacji otrzymali zawodnicy z szerokiej ławki rezerwowych.

Rugby Club Częstochowa - Obeliks Bełchatów 5:1; 6:0; 4:1 (wynik w przyłożeniach)

Zobacz też

Weekend pełen wrażeń

Przekaż swój 1% podatku RCC.

Metamorfoza z JAJEM!

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.