Sportowe wyróżnienia RCC za mijający rok

IA / 2013-12-05

W ostatnich dniach na stadionie przy ulicy Kopalnianej odbyła się uroczystość sportowego podsumowania roku 2013 w Rugby Club Częstochowa. Na spotkanie przybyli zawodnicy i zawodniczki RCC aby wysłuchać oceny trenera pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej - Mateusza Nowaka.

Ukoronowaniem spotkania były nagrody dla przedstawicieli obu sekcji. Tytuł ?Zawodnika roku? w sekcji męskiej przypadł Grzegorzowi Szkopiakowi. Zawodnik ten od zawsze stanowi mocny punkt drużyny, ale w minionym roku był zdecydowanie najlepszy a swój talent prezentował szczególnie wydatnie w jesiennych turniejach siódemkowych.

Nagrodę za postęp roku otrzymał Kuba Sterna, która na pewno jest miłym zaskoczeniem dla gracza o tak długim stażu. Kuba gra w barwach RCC od czterech lat, ale jego duże zaangażowanie w ostatnim roku przyniosło szczególne efekty. Nagroda "Zawodniczki roku" została po raz kolejny przyznana Sylwii Gołdzie, reprezentantce Polski w Rugby. Sylwia pomimo tego, że łączy karierę sportową łączy ze studiami w Krakowie, nadal stanowi o sile RCC, jednocześnie dzieląc się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z koleżankami z drużyny.

"Każda nagroda, wyróżnienie jest dla mnie zaskoczeniem. Uważam, że jest wiele osób, które mógłby je otrzymać. Zdobycie po raz drugi statuetki najlepszej zawodniczki RCC jest niezwykłym wyróżnieniem, tym bardziej, że w ostatnim czasie klub wyróżnił mnie również jako zawodniczkę 5-lecia. Te nagrody pozwoliły mi uwierzyć we własne umiejętności i dały mi jeszcze większą motywację do trenowania i udowodnienia, ze te wyróżnienia otrzymałam zasłużenie"- powiedziała Sylwia.

Nagroda "Debiut roku" w sekcji żeńskiej trafiła do Olgi Przybylik, która zaczęła swoją przygodę z rugby pod koniec ubiegłego roku, kiedy dołączyła do drużyny dzięki zajęciom Fit-rugby. Laureatka z całą pewnością zasłużyła na owe wyróżnienie, gdyż nawet podczas miesięcznego wyjazdu służbowego nie dawała sobie chwili wytchnienia i dołączyła do drużyny rugby na Malcie, rozgrywając w jej barwach Turniej Beach Rugby. Sama zawodniczka podkreśla, że na treningach daje z siebie wszystko i rozumie, że na widoczne rezultaty czasami trzeba poczekać. Wyróżnienie jest dla niej świetną motywacją do dalszej pracy.

Zobacz też

Nabór do grup młodzieżowych

Zwycięstwo RCC w turnieju zamykającym rundę...

Klasyfikacja PLR7 po VI turniejach

Już niedługo...

Nie przegap

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.