Nabór do grup młodzieżowych

MK / 2013-11-20

Już w najbliższy poniedziałek w sali gimnastycznej przy ul. Limanowskiego 83 (budynek RKS Raków) odbędzie się otwarty trening naborowy do sekcji młodzieżowych RCC. Będzie trwał od 19.00 do 20.30.

Sekcje młodzieżowe istnieją w Rugby Club Częstochowa od kwietnia 2010 roku. Do tej pory nabór do nich miał charakter ciągły (można dołączyć do drużyny w każdym momencie). Będzie on taki nadal, ale poza tym organizowane będą cyklicznie otwarte treningi naborowe. Takie akcje będą odpowiednio nagłaśniane w lokalnych mediach jak i szkołach. Obecny nabór kierowany jest do chłopców i dziewczyn z roczników 2002, 2001, 2000, 1999, 1998 i 1997.

Żeby wziąć udział w otwartym treningu naborowym trzeba się stawić przed 19.00 na sali gimnastycznej w budynku klubowym RKS Raków przy ul. Limanowskiego 83 ubranym w zwykły strój sportowy i płaskie obuwie (dostępna będzie szatnia). Będzie on podzielony na dwie części - w pierwszej wszyscy chętni zostaną poddani testom sprawnościowym, które pomogą naszym trenerom lepiej poznać przyszłych zawodników; w drugiej natomiast ćwiczący będą mieli okazję zaznajomić się z podstawowymi elementami rugby (takimi jak: technika chwytu i podania, wejście w kontakt na odbijaku, szarża na wałku treningowym).

Trening nie jest zobowiązujący i będzie można bez żadnych komplikacji zrezygnować z uczęszczania na kolejne treningi. Ci natomiast, którzy zdecydują się pozostać, będą mieli okazję trenować na różnych obiektach sportowych z użyciem profesjonalnego sprzętu, a gdy tylko nabiorą odpowiednich umiejętności, rywalizować z zawodnikami z innych drużyn w różnego rodzaju turniejach na terenie Śląska, Małopolski, a także całego kraju. Koszta jakie ponoszą trenujący zawodnicy, to zaledwie 20zł/miesiąc. Z czasem również będą mogli zostać powołani do kadr wojewódzkich, z których jest już krótka droga do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Więcej o drużynach młodzieżowych RCC w zakładce "Młodzież", a także u trenera-koordynatora grup młodzieżowych - Michała Krzypkowskiego (tel. 888074497; e-mail: [email protected])

Zobacz też

IV edycja Szkolnej Ligi Paryżanki

Klasyfikacja PLR7 po VI turniejach

Zwycięstwo RCC w turnieju zamykającym rundę...

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.