Nabór do grup młodzieżowych

MK / 2013-11-20

Już w najbliższy poniedziałek w sali gimnastycznej przy ul. Limanowskiego 83 (budynek RKS Raków) odbędzie się otwarty trening naborowy do sekcji młodzieżowych RCC. Będzie trwał od 19.00 do 20.30.

Sekcje młodzieżowe istnieją w Rugby Club Częstochowa od kwietnia 2010 roku. Do tej pory nabór do nich miał charakter ciągły (można dołączyć do drużyny w każdym momencie). Będzie on taki nadal, ale poza tym organizowane będą cyklicznie otwarte treningi naborowe. Takie akcje będą odpowiednio nagłaśniane w lokalnych mediach jak i szkołach. Obecny nabór kierowany jest do chłopców i dziewczyn z roczników 2002, 2001, 2000, 1999, 1998 i 1997.

Żeby wziąć udział w otwartym treningu naborowym trzeba się stawić przed 19.00 na sali gimnastycznej w budynku klubowym RKS Raków przy ul. Limanowskiego 83 ubranym w zwykły strój sportowy i płaskie obuwie (dostępna będzie szatnia). Będzie on podzielony na dwie części - w pierwszej wszyscy chętni zostaną poddani testom sprawnościowym, które pomogą naszym trenerom lepiej poznać przyszłych zawodników; w drugiej natomiast ćwiczący będą mieli okazję zaznajomić się z podstawowymi elementami rugby (takimi jak: technika chwytu i podania, wejście w kontakt na odbijaku, szarża na wałku treningowym).

Trening nie jest zobowiązujący i będzie można bez żadnych komplikacji zrezygnować z uczęszczania na kolejne treningi. Ci natomiast, którzy zdecydują się pozostać, będą mieli okazję trenować na różnych obiektach sportowych z użyciem profesjonalnego sprzętu, a gdy tylko nabiorą odpowiednich umiejętności, rywalizować z zawodnikami z innych drużyn w różnego rodzaju turniejach na terenie Śląska, Małopolski, a także całego kraju. Koszta jakie ponoszą trenujący zawodnicy, to zaledwie 20zł/miesiąc. Z czasem również będą mogli zostać powołani do kadr wojewódzkich, z których jest już krótka droga do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Więcej o drużynach młodzieżowych RCC w zakładce "Młodzież", a także u trenera-koordynatora grup młodzieżowych - Michała Krzypkowskiego (tel. 888074497; e-mail: [email protected])

Zobacz też

IV edycja Szkolnej Ligi Paryżanki

Klasyfikacja PLR7 po VI turniejach

Zwycięstwo RCC w turnieju zamykającym rundę...

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.