Zwycięstwo RCC w turnieju zamykającym rundę jesienną!

FNM / 2013-10-28

Drugi turniej organizowany jesienią przez nasz Klub zakończył się zdecydowanym zwycięstwem RCC. Częstochowianie nie zostawili wątpliwości, kto tego dnia zasłużył na zwycięstwo rozbijając przeciwników i nie tracąc w turnieju nawet jednego przyłożenia.

fot. Tomasz Nowak

W turnieju wystąpiły ostatecznie trzy kluby, oprócz gospodarzy były to także ekipy: Rugby Club Zduńska Wola oraz Czarni w Bytomiu. Formuła zawodów zakładała grę każdy z każdym w systemie mecz i rewanż.

Już w pierwszej fazie turnieju zarysowała się zdecydowana przewaga naszej drużyny. Sprawnie funkcjonowała gra w ofensywie i choć dużo było indywidualnych popisów, można było także zobaczyć akcję przemyślane w których był pomysł na siódemkowe rugby. Od początku zawodów błyszczał Grzegorz Szkopiak, który efektownymi rajdami niezliczoną ilość razy docierał na pole punktowe rywali. Trudno jednak wyróżniać pojedynczych zawodników po zawodach w których drużyna jako całość zaprezentowała niemal bezbłędną i konsekwentną grę. W drugiej fazie zawodów obraz gry pozostał taki sam, a jedyną niepewnością był wynik w bezpośrednim pojedynku Bytomia ze Zduńską Wolą, oraz rozmiar w jakim nasza drużyna pokona rywali.

Co ciekawe, niedziele zwycięstwo było pierwszym oficjalnym tryumfem RCC w turniejach z cyklu PLR 7. Wcześniej nasi zawodnicy notowali już wizyty na różnych stopniach podium - kilkakrotnie na trzecim i raz drugim, ale nigdy jeszcze nie udało się im odnieść końcowego zwycięstwa. O ile stawka niedzielnego turnieju nie była najmocniejsza, o tyle poprawa stylu gry jesienią jest ewidentna i zwiastuje niemałe emocje w dalszej części sezonu wiosną.

Wyniki turnieju:
RC Częstochowa-Czarni w Bytomiu 36:0 (24:0)
Czarni w Bytomiu-RC Zduńska Wola 26:5 (12:0)
RC Częstochowa-RC Zduńska Wola 43:0 (19:0)
RC Częstochowa-Czarni w Bytomiu 36:0 (17:0)
Czarni w Bytomiu-RC Zduńska Wola 15:10 (5:5)
RC Częstochowa-RC Zduńska Wola 43:0 (31:0)

Tabela końcowa VI Turnieju PLR 7 w Częstochowie:
1.RC Częstochowa 4 12 137:0 10 pkt
2.Czarni w Bytomiu 4 8 41:87 5 pkt
3.RK Zduńska Wola 4 4 15:127 3 pkt

Zobacz też

IV edycja Szkolnej Ligi Paryżanki

5-lecie które na długo zostanie w pamięci!

Świętujemy urodziny!

Już niedługo...

Nie przegap

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.