IV edycja Szkolnej Ligi Paryżanki

MK / 2013-10-28

W miniony piątek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się turniej z cyklu Szkolnej Ligi Paryżanki. Była to już czwarta jego edycja. Jej zwycięzcą zostało Gimnazjum nr 16.

fot. Marcel Puczka

Szkolna Liga Paryżanki to turniej między-gimnazjalny w bezkontaktową odmianę rugby. Ostatnia impreza była już czwartą tego typu organizowaną przez nasz klub. Wystąpiły w niej cztery gimnazja: nr 2, 3, 16 i 23. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym".

Pierwszy pojedynek to jednostronne zwycięstwo 4:0 Gim16 nad Gim3. Kolejny mecz to zacięta walka gimnazjum nr 23 z gimnazjum nr 2, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli ci drudzy, wygrywając 1:0. Trzecie spotkanie skończyło się pogromem gimnazjum nr 23, które uległo aż 8:0 gimnazjum nr 16.

Następny z meczów zakończył się remisem 1:1 pomiędzy gim2 i gim3. Przedostatni mecz rozgrywek to zdecydowane zwycięstwo 5:0 gimnazjum nr 3 nad gimnazjum nr 23.

W ostatnim pojedynku, w którego wagą było zwycięstwo w całym turnieju walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie gimnazjum nr 16 pokonało 1:0 gimnazjum nr 2 i zostało zwycięzcą całej imprezy. Co ciekawe szkoła ta wygrała wszystkie dotychczasowe turniejach, co pozwala powoli mówić o hegemonii gimnazjum nr 16. O pozycjach drugiej i trzeciej zadecydowały małe punkty i na wyższym stopniu podium uplasowało się ostatecznie gimnazjum nr 3, a brąz przypadł gimnazjum nr 2. Ostatnie miejsce zajęło gimnazjum nr 23.

Każdy z zawodników został nagrodzony pamiątkowym dyplomem, a do trzech najlepszych szkół powędrowały puchary. Dodatkowo z każdej z drużyn wyłoniono najbardziej wyróżniających się zawodników, którzy otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a zostali nimi: Krystian Nabiałek (gim23), Łukasz Juchnik (gim2), Łukasz Zalfresso (gim3) i Kuba Klużniak (gim16).

Galerię zdjęć z turnieju można znaleźć na klubowym facebooku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151658707117063.1073741832.234537977062&type=1

Zobacz też

5-lecie które na długo zostanie w pamięci!

Świętujemy urodziny!

Drużyna 5-lecia! (część 1)

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.