IV edycja Szkolnej Ligi Paryżanki

MK / 2013-10-28

W miniony piątek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się turniej z cyklu Szkolnej Ligi Paryżanki. Była to już czwarta jego edycja. Jej zwycięzcą zostało Gimnazjum nr 16.

fot. Marcel Puczka

Szkolna Liga Paryżanki to turniej między-gimnazjalny w bezkontaktową odmianę rugby. Ostatnia impreza była już czwartą tego typu organizowaną przez nasz klub. Wystąpiły w niej cztery gimnazja: nr 2, 3, 16 i 23. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym".

Pierwszy pojedynek to jednostronne zwycięstwo 4:0 Gim16 nad Gim3. Kolejny mecz to zacięta walka gimnazjum nr 23 z gimnazjum nr 2, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli ci drudzy, wygrywając 1:0. Trzecie spotkanie skończyło się pogromem gimnazjum nr 23, które uległo aż 8:0 gimnazjum nr 16.

Następny z meczów zakończył się remisem 1:1 pomiędzy gim2 i gim3. Przedostatni mecz rozgrywek to zdecydowane zwycięstwo 5:0 gimnazjum nr 3 nad gimnazjum nr 23.

W ostatnim pojedynku, w którego wagą było zwycięstwo w całym turnieju walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie gimnazjum nr 16 pokonało 1:0 gimnazjum nr 2 i zostało zwycięzcą całej imprezy. Co ciekawe szkoła ta wygrała wszystkie dotychczasowe turniejach, co pozwala powoli mówić o hegemonii gimnazjum nr 16. O pozycjach drugiej i trzeciej zadecydowały małe punkty i na wyższym stopniu podium uplasowało się ostatecznie gimnazjum nr 3, a brąz przypadł gimnazjum nr 2. Ostatnie miejsce zajęło gimnazjum nr 23.

Każdy z zawodników został nagrodzony pamiątkowym dyplomem, a do trzech najlepszych szkół powędrowały puchary. Dodatkowo z każdej z drużyn wyłoniono najbardziej wyróżniających się zawodników, którzy otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a zostali nimi: Krystian Nabiałek (gim23), Łukasz Juchnik (gim2), Łukasz Zalfresso (gim3) i Kuba Klużniak (gim16).

Galerię zdjęć z turnieju można znaleźć na klubowym facebooku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151658707117063.1073741832.234537977062&type=1

Zobacz też

5-lecie które na długo zostanie w pamięci!

Świętujemy urodziny!

Drużyna 5-lecia! (część 1)

Już niedługo...

Nie przegap

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.