5-lecie które na długo zostanie w pamięci!

FNM / 2013-07-15

Długie tygodnie, a nawet miesiące gorączkowych przygotowań, masa spraw do załatwienia i w końcu ostatnie szlify, aby z należytą pompą odbyć mogły się 3 dni wielkiego świętowania. Za nami weekend pełen emocji, nagród, podziękowań, meczy, gości i niepowtarzalnej rugbowej atmosfery.

fot. Jarosław Respondek

Obchody otworzyła uroczysta gala, która miała miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy. Oprócz sympatyków, zawodników i osób wspierających klub, w gali wziął udział Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta złożył na ręce prezesa RCC Mateusza Nowaka pamiątkowy grawerton. Rugbiści nie pozostali dłużni wręczając Prezydentowi podziękowanie za wsparcie w działaniach ze strony magistratu. Podziękowania otrzymał także niezwykle zasłużony dla klubu, prezes President Electronics Poland - Pan Krzysztof Witkowski, który zabrawszy głos także komplementował działania klubu. Podczas piątkowej gali został wyłoniony również zwycięzca plebiscytu na zawodnika 5-lecia. W głosowaniu przeprowadzonym na oficjalnej stronie RCC zwyciężył Mateusz Nowak. Zawodniczką 5-lecia bezapelacyjnie została wybrana Sylwia Gołda - najszybsze nogi kobiecego rugby, a przede wszystkim wielokrotna reprezentantka Polski.

Drugi dzień obchodów to już prawdziwe święto rugby w Częstochowie. Stadion przy ulicy Kopalnianej, na co dzień dom naszych rugbistów, gościł drużyny z Małopolski, Rudy Śląskiej oraz Warszawy. Turniej o puchar firmy President Electronics Poland wygrała Reprezentacja Małopolski, pokonując w finale Rudę Śląską. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce, po zdecydowanym zwycięstwie nad Legią Warszawa.

Pomiędzy meczami turniejowymi zostały rozegrane pokazowe mecze sekcji młodzieżowej oraz kobiecej. Po rozdaniu pucharów nastąpiły kolejne podziękowania, a zwieńczeniem całego święta były strzelające korki od szampanów.

Obchody zamknął towarzyski turniej rugby plażowego, odmiany która ma swój wyjątkowy towarzyski charakter. To tu pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami na boisku stanęli także kibice i z powodzeniem radzili sobie z jajowatą piłką.

Zdjęcia z obchodów: http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

Zobacz też

Świętujemy urodziny!

Drużyna 5-lecia! (część 1)

Koniec krótkiego sezonu Pań

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.